Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: هفت طرح حوزه آب و برق استان با سرمايه گذاري 420 ميليارد ريال بهره برداري شد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست هم اندیشی مدیران صنعت آب و برق استان که با حضور بختیار معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی و اقتصادی برگزار شد، گفت: در سفر دو روزه معاون وزیر نیرو به استان مرکزی، هفت پروژه در حوزه صنعت آب و برق با اعتبار ۴۲0 میلیارد ريال به بهره برداری رسید.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد : در سفر معاون وزیر نیرو به استان طرح های خوبی به بهره برداری رسید از جمله آغاز عملیات اجرائی طرح بزرگ آبرسانی به شهر ساوه که از آرزوهای دیرینه مردم این شهر بود که در دولت یازدهم تحقق پیدا کرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با اجرای این طرح بخشی از آب مصرفی فعلی می تواند آزاد شود و به مصرف زیر ساخت های مهم صنعت در ساوه برسد.

استاندار مرکزی با قدردانی از فعالیت دستگاه های اجرایی حوزه آب ، برق و گاز در استان گفت: این مجموعه همکاری خوبی با سرمایه گذاران دارند.

 زمانی قمی افزود: مجموعه وزارت نیرو در این استان درک اصولی از برنامه های توسعه محور دارند و با همکاری و تعامل خوبی موثر با کارآفرینان و انعطاف در برابر سرمایه گذران زمینه جذب سرمایه و اشتغال را در این خطه مهیا کرده اند.

وی با اشاره به طلب دستگاه های خدمات رسان زیر مجموعه وزارت نیرو از واحدهای تولیدی استان، گفت: برخی واحدهای صنعتی استان بابت مصرف انرژی بدهی دارند و همکاری دستگاه های صنعت آب، برق و گاز با این صنایع در راستای گردش چرخ صنعت استان برای دوری از هرگونه مشکل است .

وی اظهار کرد: فراهم کردن اشتغال از دغدغه های جدی کشور و استان است و باید همه دستگاه ها بکوشند شرایط فعلی اشتغال را حفظ و فرصت ساز ایجاد مشاغل جدید باشند.

استاندار مرکزی در مورد طرح توسعه نیروگاه امام خمینی(ره) شازند نیز گفت: موضوع توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری پیگیری شده و رایزنی های لازم نیز با اداره کل حفاظت محیط زیست استان انجام شده است. در صورت تعهد نیروگاه مبنی بر استفاده نکردن از سوخت مازوت مشکلی در توسعه نیروگاه وجود ندارد. 

وی در خصوص آبگرم محلات نیز، گفت: اگر اقدامات شهرداری حیات چشمه آبگرم محلات را تهدید کند، باید بررسی شود و جلوی این اقدامات گرفته شود.

بختیار معاون وزیر نیرو در امور برنامه ریزی و اقتصادی نیر اظهار کرد: طرح توسعه نیروگاه شازند به عنوان یکی از کانون های مولد الکتریکی کشور در شرایطی که نیاز به تولید برق بالاست نیازمند همکاری و تعامل بخش های مرتبط است.

وی افزود: در طرح توسعه این نیروگاه به عناصر زیست محیطی توجه می شود تا با گسترش آن برای افزایش انرژی برق در راستای افزایش مصرف اقدام شود.

وی گفت: در جریان سفر دو روزه به استان مرکزی هفت طرح وزارت نیرو با سرمایه گذاری 420 میلیارد ریال در این استان به بهره برداری رسید که تمامی این طرح ها در خدمات به مردم جایگاه مهمی دارند.

معاون وزیر نیرو این طرح ها را آبرسانی به شهر ساوه با 2 هزار و 860 میلیارد ریال، انتقال برق پست 63 کیلو ولت به منطقه صنعتی کاوه با صرف 140 میلیارد ریال، شبکه فاضلاب آشتیان، تصفیه خانه شهرستان محلات و 2 طرح مجتمع آبرسانی مناطق روستایی در استان مرکزی عنوان کرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها