Portal_background_image

با حضور استاندار مركزي؛ هفتمين نمايشگاه گل و گياه در اراك گشايش يافت

آقازاده استاندار مرکزی در آیین افتتاح هفتمین نمایشگاه گل و گیاه در اراک، گفت: برگزاری این نمایشگاه نقش مهمی در تبادل تجربیات بین استان های کشور ، رونق اقتصادی و فعالیت در راستای اقتصاد مقاومتی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی با بیان اینکه شهرستان محلات در قلب این استان ظرفیت پنهانی از گل و گیاه زینتی دارد که نیازمند معرفی بیشتر است، اظهار کرد: آشکارسازی ظرفیت گل و محصولات گلخانه ای استان مرکزی مصداق بارز رونق اقتصادی با حداقل هزینه است که باید مورد توجه قرار گیرد.                

وی ادامه داد: ظرفیت های ارزشمند گل و گیاه زینتی استان مرکزی در صورت بهره برداری مناسب می تواند زمینه اشتغالزایی پایدار و بهبود شرایط اقتصادی این خطه را رقم زند.                

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه این استان در رده دوم تولید گل و گیاه کشور قرار دارد، گفت: نمایشگاه دائمی گل و گیاه در محلات تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید. 

وی اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آبی استان، کشت های گلخانه ای و کم آب بر از قبیل پرورش گل های زینتی می تواند ضمن حفظ منابع آبی موجود، رونق اقتصادی و اشغالزایی پایدار را به دنبال آورد. 

گفتنی است هفتمین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه ، اولین نمایشگاه تخصصی گلخانه و فضای سبز و سومین نمایشگاه تخصصی خدمات و مبلمان شهری در اراک آغاز بکار کرد و تا روز جمعه یکم تیر ماه 97 از ساعت 16 الی 22 در سالن های پارس، پردیس و پرشیا محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی در فضایی به وسعت ده هزار متر مربع پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها