Portal_background_image

استاندار مركزي: هسته هاي گزينش در افزايش سلامت اداري نقش مهمي بر عهده دارند/تعرض به سفارت عربستان اقدامي مغاير با اصول قانوني و ديني است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مدیران هسته های گزینش دستگاه های اجرایی استان که در محل استانداری برگزار شد گفت: هسته های گزینش با معرفی افراد شایسته و موثر به بدنه اجرایی دولت نقش مهمی در پیشگیری از نارسایی و مشکلات و افزایش سلامت اداری برعهده دارند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با صدور فرمان تاریخی امام راحل مبنی بر تشکیل گزینش در 15 دی ماه ، برای این امر مهم ضوابطی تعریف شد تا در جهت تطهیر سیستم اداری و کاهش بوروکراسی در ایران که از بیماری هایی چون رابطه و سفارش رنج می برد، گام های موثری برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه ابزارهای نظارتی باید به رسمیت شناخته شود، بیان کرد: نادیده گرفتن شاخصها، ضوابط و قوانین باعث حاکم شدن روابط باندی در جامعه می شود که این خود زمینه بروز فساد را فراهم می کند.

استاندار مرکزی تصریح کرد:  تقویت نقش و جایگاه مطبوعات مستقل در کشور  عاملی موثر در مبارزه با فساد در جامعه است.

زمانی قمی گفت: امام علی (ع)‌ در نهج البلاغه علل سقوط دولت ها را ضایع کردن مسائل اساسی و خود مشغول کردن به فروعات، حاکم کردن اراذل و فرومایگان و کنار زدن افاضل و شایستگان در عرصه مدیریت برشمرده است.

وی افزود: براساس آموزه های دینی و انقلاب اسلامی باید به سمت فضیلت و شایسته سالاری پیش برویم و صورت ها را رها و سیرت ها را مورد توجه قرار دهیم.

استاندار مرکزی افزود: مسئولان فعال در حوزه گزینش ، انتخاب افراد اصلح و توانمند برای نظام و انقلاب را در دستور کار خود قرار دهند تا زمینه موفقیت دستگاه ها و ادارات در همه زمینه ها بیش از پیش فراهم شود.    

زمانی قمی ابراز کرد: هسته های گزینش با معرفی افراد شایسته و موثر به بدنه اجرایی دولت نقش مهمی را در پیشگیری از نارسایی و مشکلات و افزایش سلامت اداری برعهده دارند.              

وی در بخش دیگری از سخنان خود با محکوم کردن شهادت آیت الله نمر باقر النمر به دست رژیم آل سعود افزود: آیت الله نمر همواره طرفدار حق و برقراری عدالت در جامعه بود و چیزی جز اصلاح امور، برابری حقوق افراد در جامعه و جلوگیری از رواج ظلم و ستم در جامعه نمی خواست.
استاندار مرکزی افزود: در ساعت های اولیه شهادت این روحانی شیعی به دست رژیم آل سعود تمام کشور های مسلمان و غیر مسلمان این عمل غیر انسانی عربستان را محکوم کردند که عده ای با به آتش کشیدن سفارت و کنسول گری این کشور موقعیتی را که آرزوی عربستان بود برای آن فراهم آوردند.

وی بیان کرد: اقدام به آتش زدن سفارت عربستان بر طبق هیچدام از اصول دینی نبود و باعث شد فرصتی که برای نشان دادن جنایات عربستان به دست آمده بود از دست برود، این نتیجه پرداختن به فرعیات و رها کردن اصولی است  که نشان می دهد در کشور رهبری و ارکان نظام باید تصمیم گیری کنند.          

زمانی قمی گفت: این عمل خودسرانه ممکن است سرمایه گذاری در ایران  را با مشکل مواجه کند و به جذب سرمایه گذار  لطمه جدی وارد نماید.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: همه اعضای گزینش دلسوزان نظام و امام و رهبری هستند و جایگاه باارزشی دارند.    

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز در این نشست گفت: فعالان حوزه گزینش در مصاحبه با افراد همانند یک قاضی باید قوانین و مقررات را سرلوحه کار خود قرار دهند.
حسن بیگی افزود: گزینشگران با حرمت، کرامت و زندگی انسان ها سرو کار دارند و تأیید یا رد افراد از طریق گزینشگران ظرافت، حساسیت و تعهد خاص خود را نیاز دارد.
وی، تصمیم گزینشگران را در روند زندگی افراد و اداره ها بسیار تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: تایید صلاحیت افراد بر اساس قانون و به دور از هرگونه سلیقه شخصی می تواند از سرخوردگی و لغزش افراد جلوگیری کرده و زمینه حضور افراد شایسته را در سازمان ها فراهم کند.
 مدیر هسته گزینش استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: هفت هسته گزینش شامل هسته گزینش استانداری، آموزش و پرورش، علوم پزشکی، قوه قضائیه، جهاد کشاورزی  و دانشگاه اراک در این استان فعال هستند که تمام مراحل انجام گزینش از تشکیل پرونده تا صدور رای در آنها صورت می گیرد.
حسین حمیدی نسب افزود: 150 نفر از نیروهای دستگاه های اجرایی در تمامی مقاطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی، فوق دیپلم و تحصلات حوزوی در امر گزینش افراد در این استان فعال هستند.

گفتنی است در پایان این نشست ازکلیه گزینشگران استان با اهدای لوح، تقدیر شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها