Portal_background_image

استاندار: هزينه هشت كوره صنايع دستي توسط استانداري مركزي تامين مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در آئین گشایش نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی بانوان استان، گفت: هزینه هشت کوره صنایع دستی برای هنرمندان میناکار توسط استانداری مرکزی تامین می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بخشی از منابع مالی مورد نیاز تأمین مس فاز هنرمندان میناکار نیز پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: رشته میناکاری از رشته‌های صنایع دستی آینده دار است که باید هنرمندان شاغل استان در این رشته باید با خلاقیت و تولید کیفی زمینه ارزآوری را در این بخش فراهم کنند.

استاندار مرکزی گفت: ۳۰ میلیارد ریال در چهار ماه سال گذشته از محل فروش صنایع دستی استان درآمد کسب شده است.

آقازاده افزود: پیام نمایشگاه توانمندهای صنایع دستی زنان استان این است که می‌توان با کمترین هزینه اشتغال پایدار ایجاد کرد و این سیاست باید روز به روز در استان گسترش یابد.

وی یادآور شد: حمایت از هنرمندان صنایع دستی به عنوان بخش مهمی از اقتصاد استان باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا موانع برای تولید و صادرات از پیش پای آنان برداشته شود.

استاندار مرکزی گفت: صنایع دستی موجب رونق اقتصاد ملی و تولید ثروت است و احیا و رونق این بخش امروز تکلیفی جدی است.

آقازاده افزود: ایجاد هر شغل پایدار بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه دارد در حالی که مشاغل صنایع دستی را می‌توان با ۱۰۰ میلیون ریال ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: برای کاهش مشکلات و موانع فعالیت هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی کارگروهی در استان تشکیل می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این آیین گفت: یک سوم رشته های صنایع دستی کشور در استان مرکزی فعال هستند و این مهم بیانگر ظرفیت بالای این خطه در زمینه هنرهای سنتی و دستی است.

 ایزدی افزود: برخی رشته ها ی صنایع دستی مانند هنرهای چوبی و میناکاری از نظر اشتغالزایی، هنری و تولید ثروت ظرفیت مطلوبی دارند اما باید برای شکوفایی این ظرفیت ها حمایت موثر از هنرمندان انجام شود.

وی اظهارداشت: رشته میناکاری از صنایع مهم و تاثیرگذار استان است که هنرمندان این رشته در زمینه کوره مشکل دارند و ایجاد هر کوره به ۲۵۰ میلیون ریال منابع مالی نیاز دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: برای تکمیل کوره های مورد نیاز در رشته میناکاری استان حداقل به ۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

ایزدی افزود: هنرمندان میناکاری استان مواد اولیه را از اصفهان خریداری می کنند در صورت تامین ۱۰۰ تن مس برای شاغلان این رشته صنایع دستی در استان، بخش مهمی از دغدغه ها حل می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها