Portal_background_image

استاندار مركزي: هر چه مردم آگاه تر باشند افراطي گري منزوي تر است

زمانی قمی استاندار مرکزی صبح امروز در نشست با فرمانداران استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت:هر چه مردم آگاه تر باشند افراطی گری منزوی تر است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه هیچ جامعه ی آگاهی به سمت افراطی گری نمی رود، گفت: افراط از هر نوعی محکوم است، اگرآگاهی مردم در جامعه بالا برود ، افراطی گری کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه دولت گذشته کشور را با رشد اقتصادی 6 درصد تحویل گرفت و حدود منفی پنج درصد به دولت یازدهم تحویل داد، اظهار کرد: مدیران و فرمانداران باید شرایط حاکم بر کشور و اقدامات دولت در حوزه اقتصادی، سیاسی ، سیاست خارجی و غیره را برای مردم بخوبی ترسیم کنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توانست سیاست خارجی را خوب مدیریت کند، ابراز کرد: پیروزی در مذاکرات هسته ای اقدام مهمی بود که برخی بدنبال کمرنگ کردن آن هستند درحالیکه این اقدام برتری گفتمان انقلاب اسلامی را اثبات کرد و باعث سربلندی کشور در دنیا شد.

زمانی قمی عنوان کرد: استخدام های غیر قانونی در دولت گذشته باعث شده که حدود 500 هزار نفر نیروی مازاد داشته باشیم و دستگاههای اجرایی با مشکلات بسیاری روبرو شوند .  

وی با بیان اینکه افرادی که در دولت مسئولیت می گیرند باید سیاستهای دولت را قبول داشته باشند، بیان کرد: مدیران استان و روسای ادارات در شهرستانها باید همسو با دولت برای رفع مشکلات تلاش کنند.

زمانی قمی گفت: فرمانداران نمایندگان عالی دولت در شهرستانها هستند و سفرهای شهرستانی تمام  مدیران باید با هماهنگی فرماندار صورت پذیرد.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش بر اجرای مر قانون در انتخابات تاکید کرد و افزود: در انتخابات باید کار را قانونی پیش ببریم و به نفع جریان و فردی عمل نکنیم.

زمانی قمی تصریح کرد: به هیچ کاندیدایی نباید ظلم شود و همه کاندیداها از حقوق مساوی برخوردار هستند .

وی ادامه داد: آبروی مومن خیلی با ارزش است و در انقلاب اسلامی باید آبروی افراد حفظ و از آن دفاع شود.

حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری نیز اظهار کرد: مدیران دستگاههای اجرایی باید به همه شهرستانها سرکشی کنند و با فرمانداران تعامل خوبی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات داخلی قوه مجریه باید در این قوه حل شود، بیان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی در صورت بروز مشکل با  واحدهای تولیدی ابتدا باید موضوع را با فرمانداران و دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری در میان گذارند تا با برگزاری جلساتی در جهت حل آن اقدام شود و در مراحل بعدی موضوع به مراجع قضایی انتقال داده شود.

گفتنی است در این نشست فرمانداران شهرستان های دوازده گانه استان مرکزی مشکلات حوزه های مدیریتی خود را بیان کردند و خواستار تعامل بیشتر دستگاه های اجرایی به منظور حل آن ها شدند.
نبود نمایندگی ادارات در برخی شهرستان ها، کمبود نیروهای متخصص، کاهش آمار ثبت شرکت های تعاونی، نبود نظارت علمی بر سموم مورد استفاده در محصولات کشاورزی، مشکلات مسکن مهر در بیشتر شهرستان ها ، تاخیر طولانی مدت در طرح های راه سازی، بلاتکلیفی وضعیت پسماندها، تضاد در بیان آمارها از سوی برخی دستگاه ها، کمبود آب به ویژه در بخش کشاورزی و نبود حمایت از طرح های آبیاری نوین از جمله مشکلات شهرستان ها بود که از زبان فرمانداران مطرح شد.
رعایت کمرنگ روابط قانونی در اعطای مجوز معادن در برخی شهرستان ها، تخریب های زیست محیطی، پیامدهای خشکسالی قنوات، واقع نگری در بحث سهم عوارض آلایندگی شهرهای اراک، شازند و خنداب، کمبود اعتبار، بلاتکلیفی انتقال پساب اراک به فراهان، نبود آمبولانس در برخی شهرستان ها و کمبود تجهیزات و وسایل درمانی، نبود نگاه ویژه به شهرستان های محروم ، تغییر کاربری اراضی و نبود مرکز دفن پسماند از دیگر مشکلات مطرح شده توسط فرمانداران شهرستان های مختلف استان مرکزی بود.

 

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها