Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار مطرح كرد: هدفگذاري 11 هزار و 762 فرصت شغلي در استان مركزي

افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: 11 هزار و 762 فرصت شغلی در استان مرکزی هدفگذاری شده است.

افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی با اشاره به هدفگذاری ایجاد 11 هزار و 762 فرصت شغلی در سال جاری اظهار کرد: عدد کارآفرینی و ایجاد شغل در سال جاری باید بیشتر از این رقم باشد چراکه این میزان ایجاد اشتغال پیش‌بینی شده مشابه سال گذشته است.

وی افزود: به دلیل اینکه برنامه ششم توسعه اعلام نشده است میزان اشتغال هدفگذاری شده بر اساس برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده است.

افشون خاطرنشان کرد: با جدیت بانک‌های عامل و ارائه تسهیلات به بخش صنعت تعداد شغل هدفگذاری شده بالاتر رفته و شاهد رونق و تحقق اقتصادی آشکار در استان باشیم.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار مرکزی ضمن قدردانی از بانک‌هایی که در ارتباط با اجرای بند "ج" همکاری لازم را داشته‌اند، از بانک‌هایی که در این ارتباط همکاری مطلوب را نداشته‌اند گلایه کرد و گفت: به شعب مرکزی این بانک‌ها در تهران اعلام می‌شود که این بانک‌ها در ارتباط با این ردیف همکاری نکرده‌اند.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی سال 95 با سال 94 و سال‌های گذشته متفاوت است، تصریح کرد: نیازمند یک رونق و تحرک اقتصادی هستیم و این مهم مگر با فعالیت و همت دستگاه‌های اجرایی محقق نمی‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه نگاه کشور به استان مرکزی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی است و به عنوان چهارمین استان صنعتی و دومین قطب صنعتی کشور به شمار می‌رود طبیعی است که انتظار کشور از استان در ایجاد شغل درصد بالایی را شکل دهد.

افشون عنوان کرد: میانگین رشد اقتصادی کشور پنج درصد و این رشد در استان مرکزی هشت درصد در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: استان مرکزی قابلیت این رشد را دارد و امید است در پایان سال کارنامه موفقی را از عملکرد مدیران شاهد باشیم.

افشون در ادامه علت به تاخیر افتادن برگزاری کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در استان را جابه‌جایی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: طی حکمی از سوی استاندار مرکزی نیکی ملکی به عنوان مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری در استانداری مرکزی منصوب شد که این دفتر به منظور توجه به ایجاد شغل و کارآفرینی تشکیل شده است.

گفتنی است مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست سخنانی رابیان کرد و بانک های عامل تسهیلات قرض الحسنه اشتغال عملکرد خود را در این زمینه ارائه دادند.
در این نشست مجوز 33 طرح مشاغل خانگی با پیش بینی 378 فرصت شغلی به تصویب رسید و چرم دوزی کنار فرش نیز به لیست مشاغل خانگی استان اضافه شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها