Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: هدفگذاري يك ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي در استان

آقازاده استاندار مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری فارس ، گفت: جذب یک میلیارد دلار سرمایه خارجی در استان طی سال جاری هدفگذاری شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سال 97 باید برنامه‌ریزی کنیم تا سالی بهتر از سال قبل برای استان باشد به‌خصوص در اشتغال و تولید شاهد تحولات عمیق و شگرف باشیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم سال جاری، سال خوبی در کنار رسانه و مردم داشته باشیم، خبرگزاری فارس همیشه همراه و همگام بوده و وجدان کاری و تعهد در تهیه، تنظیم و انتشار اخبار را داشته است.

استاندار مرکزی بابیان اینکه تأکید بر تعامل دستگاه‌ها با رسانه‌ها همواره در جلسات شورای اداری مطرح‌شده است، افزود: تعامل بین مدیران و رسانه‌ها باید تعاملی دوطرفه باشد، خبرگزاری و مطبوعات با هرگرایشی که هستند واقعیت‌ها را بیان کرده و انتقادهای سازنده داشته باشند و ما از این انتقادها استقبال می‌کنیم.

آقازاده با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی تلاش در راستای تحقق این شعار را اولویت جدی و اول استان برشمرد و ادامه داد: در سال جاری مباحث اقتصادی که در سال گذشته پیگیری شد،  با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد و اقدامات اقتصادی را استمرار خواهیم داد.

وی گفت: پرداختن به موضوع اشتغال جوانان و به‌کارگیری آن‌ها در عرصه تولید و سایر میادین، نگاه ویژه به جایگاه بانوان به‌خصوص در انتصاب‌ها، تولید کالای باکیفیت در صنعت و کشاورزی و... از مهم‌ترین موضوعاتی است که در استان در دستور کار قرار دارد.

استاندار مرکزی با اشاره به پروژه راه‌آهن قم ـ اراک بیان داشت: این طرح کار بسیار بزرگی بود که بعد از سال‌ها پیگیری توسط مسئولان در آخرین روزهای سال 96 به نتیجه رسید، در شبکه راهی نیز اصلاح معابر و رفع نواقص جاده و پایان طرح را اعلام خواهیم کرد.

آقازاده پیرامون طرح 55 متری خاطرنشان کرد: این طرح نیاز شهر اراک است و می‌تواند یک المان شهری جدید برای شهر باشد که فاقد المان است.

وی ادامه داد: در اراک باسابقه حدود 250 سال المانی که ماهیت و قدمت شهر و شناسنامه شهر باشد، وجود ندارد، باید تلاش کنیم که معماری این طرح به‌گونه‌ای باشد که المان تاریخی شهری اراک را ایجاد کند.

استاندار مرکزی افزود: طرح 55 متری باید دقیق کارشناس بشود، باید به کار کارشناسی احترام بگذریم و اطمینان کنیم، اگر در جلسات کارگروه طرح 55 متری به نتیجه برسیم که توقف طرح را اعلام کنیم، قطعاً همین کار را خواهیم کرد.

آقازاده بیان کرد: برای این طرح حدود 2 هزار میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است، با حدود 500 میلیارد تومان بخشی از پلاک‌هایی که در کف خیابان قرار دارند، تملک خواهد شد، افرادی که خیلی زیان می‌کنند کسانی هستند که کل پلاکشان در طرح هست که حدود 400 پلاک در این طرح وجود دارد که برای آن‌ها باید خسارت بدهیم، در فرمول کارشناسی به دنبال این هستیم که کم‌ترین آسیب به این پلاک‌ها وارد شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت سرمایه‌گذاری در استان خاطرنشان کرد: در سال جاری جذب یک میلیارد دلار سرمایه از بیرون استان هدف‌گذاری شده که عمدتاً در پروژه‌های صنعتی، تولید برق، کشاورزی و دامداری است، کارخانه رنو که قرار است در استان مستقر شود تقریباً کارهای آن انجام‌شده که اگر بخواهیم آن را در نظر بگیریم بیش از یک میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد استان خواهد شد.

استاندار مرکزی بیان داشت: حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌هایی است که در تولید پست برق پیش‌بینی‌شده، مجوزهای آن در حال صادر شدن است و اگر صادر شود آماده سرمایه‌گذاری هستند.

آقازاده پیرامون وضعیت تیم استان گفت: تیم ما در استانداری یکدست و بومی است که سابقه خوبی در امور اجرایی دارند و به کار آشنا هستند، درمجموع هماهنگی خوبی در سطح شورای تأمین وجود دارد، دستگاه قضایی مجموعه کاملاً هماهنگ هستند، نیروی انتظامی و سپاه هماهنگ پای‌کار هستند، در مباحث عمرانی و اجرایی هم همین هماهنگی وجود دارد، در مجمع نمایندگان هم نمایندگان یکدست بارویکرد ملی هماهنگی به چشم می‌خورد که درمجموع می‌توان گفت شرایط خوبی کار و خدمت بیشتر داریم.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها