Portal_background_image

معاون اقتصادي استاندار: نيروگاه خورشيدي يكهزار مگاواتي در استان مركزي ايجاد مي شود

فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست مرکز سرمایه گذاری استان ، گفت: نیروگاه خورشیدی یکهزار مگاواتی با سرمایه گذاری خارجی در این استان ایجاد می شود.

 فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اظهار کرد: این نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری ایرانی مقیم کشور انگلیس در زمینی به مساحت 2 هزار هکتار در شهرستان ساوه ایجاد می شود.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح تجهیزات و پنل های مورد نیاز تولید 100 مگاوات تولید انرژی الکتریکی از خورشید در این شهرک انرژی به کشور وارد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در این استان و شهرستان ساوه ایجاد می شود.

فرخی افزود: ایجاد نیروگاه خورشیدی یکهزار مگاواتی در شهرستان ساوه نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز این شهرستان و استان مرکزی داردو نیاز است روند ارایه مجوز و خدمات برای این سرمایه گذار تسهیل شود.

وی، از حضور سرمایه گذار داخلی برای ایجاد واحد تولیدی لامپ های نسل جدید ال ای دی با طول عمر بیشتر و بازدهی بیشتر در استان مرکزی خبر داد و گفت: ایجاد این واحد تولیدی در مرحله نخست برای 100 نفردر استان اشتغال دارد و در مراحل بعدی ایجاد این شرکت تا هزاران نفر برای مردم استان اشتغالزایی می کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: مجمع نمایندگان استان مرکزی در هر نقطه از استان آمادگی همکاری با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی را دارد.

مقدسی افزود: شهرک انرژی بسته کامل تولید انرژی در استان است و می طلبد که در کنار تولید برق با توجه به ظرفیت های کشور تولید پنل های خورشیدی نیز در دستور کار این شهرک ها قرار گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها