Portal_background_image

استاندار مركزي: نيروگاه برق يكهزار و200 مگاواتي در ساوه احداث مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست مشترک ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با شورای برنامه ریزی و توسعه که در محل استانداری برگزار شد، گفت: نيروگاه برق يكهزار و 200 مگاواتي به شيوه سيكل تركيبي با مشاركت سرمايه گذاران بلژيكي در شهرستان ساوه احداث مي شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با پیگیری های صورت گرفته  و تصویب در  شورای اقتصاد یک گروه بلژیکی به روش BOO در کشور در زمینه ساخت نیروگاه های سیکل ترکیبی سرمایه گذاری خواهند کرد . 

وي گفت: نيروگاه برق يكهزار و 200 مگاواتي به شيوه سيكل تركيبي با مشاركت سرمايه گذاران بلژيكي در شهرستان ساوه ساخته مي شود و به مدت شش سال تولید آن به صورت تضميني توسط دولت خريداري و سپس توسط سرمايه گذاران به روش رقابتي به فروش می رسد.
استاندار مركزي بيان كرد: در این راستا هفته آينده نشستي  با اداره كل منابع طبيعي، امور اراضی، راه و شهرسازي، اقتصاد و دارايي، سازمان جهاد كشاورزي و دیگر دستگاههای ذی ربط  برگزار و درخصوص زمین این نیروگاه تصمیم گیری مي شود که ظرف مدت 10 روز باید به سرمایه گذاران واگذار شود.

زماني قمي، با بيان اينكه كارگروه ساماندهي سرمايه گذاري خارجي با همكاري وزارت كشور و امور خارجه در كشور تشكيل شده، گفت: استان هاي اصفهان، مركزي، قزوين، چهار محال بختياري و يزد در يك گروه براي سرمايه گذاري خارجي قرار گرفته اند كه  جمع آوري و معرفي طرح ها در شش ماه نخست با مدیریت استان مرکزی صورت می گیرد.       

وي ادامه داد: استان مركزي بايد طرح هاي مناسب در حوزه سرمايه گذاري خارجي اين استان ها را جمع آوري و تدوين كند تا در زمان حضور هيات هاي سرمايه گذاري خارجي بر اساس اولويت معرفي شوند و از فرصت هاي پيش آمده بهره گيري مناسب شود.

استاندار مركزي با يادآوري آغاز عمليات اجرائي ساخت كوره ذوب سيليس با مشارکت شرکت ساینای دلیجان و لیپکس آلمان ، گفت: اجرای برجام زمینه را برای عقد قراردادهای مشترک با سرمایه گذاران خارجی و همچنین انتقال تکنولوژی به کشور فراهم کرد و ما امروز شاهد تحقق یکی از مولفه های اقتصاد مقاومتی که انتقال تکنولوژی به کشور است، می باشیم.

زمانی قمی گفت: پيگيري ايجاد بندر خشك با كمك گروه وابسته به سازمان بنادر كشور در شهرستان زرنديه در دست انجام است و ايجاد اين بندر نيازمند استقرار گمرك و تصويب اجراي يك خط فرعي از خطوط راه آهن اصلي دارد.

زماني قمي گفت: بندر خشك، بندر پس كرانه است كه مزاياي بسياري از جمله تسريع در امر صادرات در بنادر آبي و هوايي، كاهش فساد و ماندگاري بيشتر كالاها در بندر هاي آبي را به همراه دارد.

وي، رسيدگي به طرح شركت ايرانيان را يكي از اولويت هاي ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي استان  عنوان كرد و گفت: اين شركت بايد برنامه كاري و تضميني براي اجراي طرح هاي خود ارائه كند و يا زميني كه با هدف ايجاد تاسيسات و زيرساخت در اختيار گرفته، به دولت بازگرداند.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، اظهار کرد: اگر چه امام موسی کاظم (ع) در زندان بود ولی در قلبها جا داشت و بر قلوب حکومت می کرد و مشکل حکومت ظالم نسبت به ایشان محبوبیت آن امام بود.

وی افزود: امام موسی کاظم (ع)  تنها به جهت محبوبیت و ترویج اندیشه های ناب و الهی به زندان رفت.

زمانی قمی بیان کرد: آنچه  امام هفتم شیعیان در صحن جامعه و مسلمین ارائه می کرد اسلام ناب بود که مبانی آن دیدگاههای امامت بود ولی  حکام آن زمان براساس مشخصات خلافتی تصمیم گیری ،حکومت و خدعه می کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد:از زمان پیامبر (ص) این دو دیدگاه در مقابل هم قرار داشتند، با این تفاوت که دیدگاه خلافتی برای نگه داشتن پایه های حکومتی هر ظلمی را روا می داشت.

زمانی قمی خاطر نشان کرد : امیدوارم  بتوانیم از درس های بزرگی که در حصر و حبس امام هفتم شیعان و مسیری که حکومت آن زمان برای تثبیت پایه های حکومت بکار گرفته بود، عبرت بگیریم.

گفتنی است در این نشست رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان مركزي نیز سخنانی را بیان نمود.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها