Portal_background_image

استاندار: نيروي انساني مهمترين سرمايه اجتماعي جامعه است/ سياست هاي تشويقي راهكاري موثر در انتقال نيروها به شهرستان هاست

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان که در محل استانداری برگزار شد گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه اجتماعی جامعه است لذا باید در جهت بهره وری بهینه از این ظرفیت و کارآمدی نیروی انسانی برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نیروی انسانی برای هر دستگاه و استان و کشوری سرمایه بزرگی است  و برای بهره وری بهینه از این ظرفیت و کارآمدی نیروی انسانی باید برنامه ریزی دقیق صورت گیرد.

وی بیان کرد: بسیاری از شهرستان های استان مرکزی از جمله اداراتی که خاکریز اول هستندنظیر بخشداری، فرمانداری و شهرداری ها با مشکل کمبود نیرو مواجه هستند درحالی که در مرکز استان انباشت نیرو وجود دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: اعمال سیاست های تشویقی می تواند در توازن نیروی انسانی در دستگاه های اجرایی شهرستانی و پراکنش نیرو  نقش موثری داشته باشد.

آقازاده اظهار کرد: با این اقدام دستگاه های اجرائی  می توانند خدمات مطلوبتری در شهرستان ها به مردم ارائه نمایند.

وی بیان کرد: سن بالای خدمتی در برخی از دستگاه های اجرایی استان مرکزی نگران کننده است که در این زمینه چاره اندیشی قبل از تبدیل شدن به مشکل نیاز است.

استاندار مرکزی بر برگزاری منظم جلسات این شورا تاکید کرد و گفت : از  ظرفیت محققین ، افراد با تجربه و پیشکسوت نیز در جلسات این شورا استفاده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 22 هزار و 738 پست سازمانی در دستگاه های اجرایی این استان وجود دارد که 44 درصد آن ها بلاتصدی است.

رقیه یادگاری افزود: 49 و 57 صدم درصد از کارکنان دستگاه های اجرایی این استان رسمی، 15 و 44 صدم درصد پیمانی، سه و 14 صدم درصد رسمی کارگری، 19و 88 صدم درصد قراردادی (کار معین، مشخص و خرید خدمت) و 11 و 98 صدم درصد قرارداد کارگری است.

وی بیان کرد: 68 درصد کارکنان دستگاه های اجرایی استان مرکزی مرد و 32 درصد زن هستند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی ادامه داد: 24 درصد کارکنان دستگاه های اجرایی استان کمتر از پنج سال، 20 درصد پنج تا 10 سال، 29 درصد 10 تا 20 سال، 15 درصد 20 تا 25 سال و 11 درصد 25 سال و بیشتر سابقه سنوات خدمتی دارند.

یادگاری اظهار کرد: جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش در این استان در زمره پیرترین دستگاه های اجرایی در حوزه منابع انسانی هستند و دانشگاه علوم پزشکی و شرکت توزیع نیروی برق استان نیز جوان ترین ترکیب انسانی دستگاه های اجرایی استان را دارند.

گفتنی است  در این نشست در خصوص وضعیت نیروهای دستگاه های اجرایی استان بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها