Portal_background_image

استاندار : نيازهاي جامعه به خيران منتقل شود/ آموزش و پرورش نيازمند حمايت همه جانبه است

استاندار مرکزی در آئین افتتاح دبستان خیرساز دخترانه نورالهدی ویژه دانش‌آموزان با شرایط خاص در ساوه که با حضور قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد، گفت: روند شناسائی خیران، گفتگو و انتقال نیازهای جامعه به آنان باید بخوبی انجام شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در جامعه انسانهای نیکوکار، مهربان، اهل دانش و دانش دوست فراوان داریم  که باید روند شناسایی ، گفتگو و انتقال نیازهای جامعه به آنان به خوبی انجام و اهمیت علم آموزی و انتشار دانش برایشان بخوبی تبیین شود.

وی افزود: اگر این چهره های علاقمند به توسعه علم و دانش در جریان نیازهای مردم و جامعه در حوزه فرهنگ و آموزش و پرورش قرار گیرند در این راستا اقدامات موثری را به انجام  می رسانند.

استاندار مرکزی بیان کرد: آموزش و پرورش یک نهادعمومی است و  نمی تواند فقط در اختیار دولت و مجموعه محدودی باشد بنابراین بهره گیری از ظرفیت خیران می تواند بعنوان بازوی توانمند نظام آموزش و پرورش باشد..

زمانی قمی با بیان اینکه اولین دشمن انسان و بشریت جهل، نادانی و دوری از دانش است، تصریح کرد: علم آموزی ابزارهایی دارد که ساخت مراکز آموزشی یکی از آنها است و از این اقدام مثبت در ساوه تشکر می کنم و از همکاران در آموزش و پرورش استان که در جلب خیرین و اهل خیر تلاش می کنند نیز صمیمانه قدردانی می کنم.

قدمی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، گفت: براساس تحقیقات بعمل آمده 10 درصد از جمعیت کشور از تفاوت‌های فردی مانند مشکلات رفتاری، کم شنوایی، نابینایی و یا افرادی که مشکلات جسمی و حرکتی و یا اختلالات یادگیری دارند برخوردار هستند.

وی بیان کرد: در کشور ما برای جامعه هدفی که چنین ویژگی‌های جسمی و حرکتی در سنین دانش‌آموزی دارند مدارس با نیاز ویژه یا خاص تعریف شده است و این به معنای جداسازی مدارس استثنائی نیست بلکه به معنای توجه خاص نظام تعلیم و تربیت به این تفاوت‌هاست.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به مشارکت خیرین در احداث فضاهای این چنینی برای ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان با نیازهای خاص و ویژه اظهار کرد: مدرسه‌سازی در واقع خدمت به جامعه علمی کشور است و ارزشمندتر از آن اینکه بتوانیم برای افرادی مدرسه بسازیم که مبتلا به مشکلات جسمی و حرکتی هستند.

قدمی با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های آموزشی و تجهیز مدارس با نیاز خاص و ویژه برای دانش آموزان دچار مشکلات جسمی و حرکتی افزود: در سایه تلاش خیرین و تجهیز مدارس این چنینی در سال جاری حدود 500 نفر از دانش‌آموزان این مدارس در دانشگاه ها پذیرفته شده‌اند و بسیاری از نابینا و ناشنواهای داوطلب کنکور سال جاری رتبه زیر 100 را کسب کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مشارکت در احداث مدارس با نیازهای خاص علاوه بر زنده نگه داشتن علم‌آموزی در بین دانش‌آموزان موجب خوشحالی و رضایت والدین آنها نیز خواهد شد.

گفتنی است در این مراسم که امام جمعه و فرماندار ساوه و جمعی از مسئولین استانی نیز حضور داشند، استاندار مرکزی با اهدای لوح از خدمات "میزبانی" خیرمدرسه ساز و تولید گر عرصه صنعت تقدیر کرد.

یادآور می گرد د بستان خیر ساز دخترانه نورالهدی در فضایی به مساحت 2300 مترمربع شامل سالن چند منظوره، استخر، سالن غذاخوری، واحد کاردرمانی و شنوایی سنجی است که با اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال توسط حاج کریم و محمد میزبان از خیران ساوجی بنا شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  1. شمس كلاهي در تاریخ

    با سلام و احترام و عرض خسته نباشيد به نظر بنده تيتر خبر مقداري ناراحت كننده و نگران كننده است و تا متن خبر به صورت كامل خوانده نشود متوجه مضمون كلام نمي شويم. (( نيازهاي جامعه به خيران منتقل شود )) اين عنوان خيلي از اصول را زير سوال خواهد برد. از دست اندركاران وب سايت استانداري مركزي كه عمدتا آنلاين و بروز هستند كمال تشكر را دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها