Portal_background_image

استاندار در آيين معارفه مدير كل نوسازي مدارس استان؛ نوسازي و تجهيز فضاهاي آموزشي رويكرد مهم دولت است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تکریم و معارفه مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان که با حضور معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید با همکاری خیران مدرسه ساز اقدامات ویژه ای در زمینه تجهیز و نوسازی مدارس کشور صورت گرفته است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: این استان با بهره گیری از ظرفیت های خیران مدرسه ساز اقدامات مطلوبی در زمینه بازسازی و مقاوم سازی واحدهای آموزشی در زمره استان های برتر در این حوزه قرار دارد.       

آقازاده با اشاره به اینکه با اقدامات انجام شده  افزود: ایمن سازی واحدهای آموزشی زمینه آسایش، آرامش را برای خانواده ها، معلمان و موفقیت دانش آموزان و افزایش کیفیت تحصیلی در واحدهای آموزشی استان را فراهم کرده است و در این فضا استعدادهای نهفته می تواندشکوفا شود.  

وی گفت: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از ظرفیت خیران مدرسه ساز این ذخائر ارزشمند جامعه در راستای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی بخوبی بهره گرفته و در این زمینه اقدامات موثری به انجام رسیده است.

وی بیان کرد: بازسازی و نوسازی واحدهای آموزشی برای افزایش کیفیت آموزش از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید است که با آغاز فعالیت دولت یازدهم و افزایش همکاری با خیران مدرسه ساز اقدام های ویژه ای در زمینه تجهیز و نوسازی مدارس کشور صورت گرفته است.

استاندار مرکزی ادامه داد: با اقدام های دولت تدبیر و امید در حوزه تجیهز، مقاوم سازی و نوسازی واحد های آموزشی این واحدها از مقاومت و استحکام کافی برای تحصیل علم آموزان برخوردار هستند.

معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور نیز گفت: سرانه فضای آموزشی استان مرکزی نسبت به متوسط کشوری 2 متر مربع بیشتر است.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی کشور پنج و 2 دهم متر مربع به ازای هر دانش آموز است درحالیکه این شاخص در استان مرکزی با حمایت دولت و خیران مدرسه ساز حدود 6 و هشت دهم متر مربع است.

وی ادامه داد: استاندارد سرانه فضای آموزشی در کشور هشت و چهار دهم متر مربع است و می طلبد که مسئولان اداره کل نوسازی مدارس استان مرکزی با تلاش و بهره گیری از ظرفیت های خیران افزایش 2 متری سرانه فضای آموزشی در استان را در دستور کار خود قرار دهند.

معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور خاطر نشان کرد: استان مرکزی با تلاش و همکاری مسئولان آموزش و پرورش، اداره کل نوسازی مدارس و خیران مدرسه ساز در زمره چهار استان برتر کشور در زمینه تخریب و بازسازی، مقاوم سازی و بهره گیری از ظرفیت های خیران در طرح های مدرسه سازی است.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 700 طرح آموزشی در این استان با فعالیت جامعه خیران به صورت تمام خیر ساز و یا با مشارکت افراد نیکوکار ساخته و به آموزش و پرورش تحویل شده است.

فخاری افزود: 28 طرح آموزشی سال گذشته توسط اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی به آموزش و پرورش تحویل شد که 24 طرح با مشارکت افراد نیکوکار و یا تمام خیر ساز بود.

وی ادامه داد: 32 طرح آموزشی نیز مهر ماه امسال به بهره برداری رسید که 28 مورد آن توسط خیران و یا با مشارکت نیکوکارانبه ثمر نشست که این مهم نشان از ظرفیت های خیران در این استان است.

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز استان مرکزی گفت: نخستین مدرسه سلامت، هوشمند و مدرسه قرآنی کشور با کمک خیران در این استان ساخته و به بهره برداری رسیده است.

فخاری افزود: هشت هزار دانش آاموز در استان مرکزی وجود دارد که نیازمند کمک هستند که باید با کمک خیران و دولت زمینه رفع نیاز این دانش آموزان فراهم شود.

گفتنی است در این آیین « حسین محمدی» به عنوان سرپرست نوسازی مدارس استان مرکزی معرفی و از خدمات محمد صادق قائمی تقدیر شد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها