Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نهمين نمايشگاه فرش دستبافت كشور در اراك گشايش يافت

با حضور استاندار مرکزی همزمان با ششمین روز از ایام الله مبارک فجر، نهمین نمایشگاه فرش دستبافت کشور در محل نمایشگاه های بین المللی غرب ایران در اراک گشایش یافت.

زمانی قمی استاندار مرکزی در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: استان مرکزی از دیرباز در حوزه فرش دستبافت یکی از قطب های شهیر ملی و جهانی بوده است و برجسته سازی این ظرفیت اقتصادی باید با برنامه هدفمند در دستور کار مسئولان باشد.

 زمانی قمی افزود: حمایت همه جانبه مسئولان و اقشار مختلف مردم از صنعت فرش و تامین خواسته های تولیدکنندگان و بافندگان می تواند یکی از بهترین راهکارها کلیدی برای حل معضل بیکاری و بالا بردن بنیه اقتصادی اقشار کم درآمد باشد. 

وی ادامه داد: استان مرکزی به خصوص مناطق فراهان، ساروق، جیریا، غیاث آباد، محلات و دلیجان قطب تولید فرش های دستبافت نفیس در کشور هستند، که می طلبد مسئولان نسبت به معرفی این داشته باارزش تلاش کنند. 

استاندار  مرکزی بیان کرد: برپایی نمایشگاه فرش در آشنایی مردم با این هنر ملی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی، ترویج و توسعه صنعت فرش دستبافت که به نوعی مورد بی مهری قرار گرفته،موثر است. 

وی بیان کرد: در گذشته ای نه چندان دور صنعت فرش دستبافت ایران به خصوص استان مرکزی در همه نقاط دنیا شناخته شده بود و صادرات این هنر صنعت نقش موثری در بالا بردن تولید ناخالص ملی داشت و اکنون نیز مسئولان صنعتی و فرهنگی باید نسبت به احیاء موقعیت فرش ایرانی بیش از پیش بکوشند. 

گفتنی است نهمین نمایشگاه سراسری فرش و تابلو دستبافت کشور عصر امروز همزمان با نمایشگاه فرش ماشینی و منسوجات با حضور تنی چند از مسئولان استان مرکزی، جمعی از تجار، بافندگان و فعالان این صنعت در محل دائمی نمایشگاه های غرب کشور در اراک گشایش یافت.

تولیدکنندگان فرش دستبافت از استان های، کرمان، کاشان، فارس، خراسانی رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، قم و اراک در 120 غرفه آن جدیدترین تولیدات خود را به معرض فروش گذاشته اند. 

این نمایشگاه در فضایی به وسعت 10 هزار متر مربع برپا شده و ارائه مشاوره های خرید و تشریح خصوصیات فرش هر منطقه از سوی کارشناسان از مهمترین ویژگی های آن است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها