Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نهمين نمايشگاه سراسري كتاب استان مركزي گشايش يافت

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین گشایش نهمین نمایشگاه سراسری کتاب استان در اراک، گفت: کتاب و کتابخوانی به عنوان اولین ابزار توسعه فرهنگ باید گسترش یابد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: کتاب آسمانی قرآن معجزه بزرگترین پیامبر خاتم (ص) است که 255 بار کلمه کتاب، 582 مرتبه واژه علم، 2 بار کلمه قلم در آن تکرار شده است.

محمود زمانی قمی افزود: اولین سوره ای که بر حضرت محمد(ص) نازل شد سوره علق بوده و بعد از خلقت آدم و عالم در قرآن به قلم اشاره شده است که این مهم نشان از اهمیت کتاب، قلم در دین مبین اسلام است.

وی ادامه داد: بر اساس تحقیقات انجام شده، مطالعه 68 درصد در کاهش استرس افراد تاثیر دارد و موجب توانمند سازی و جلوگیری از بروز آلزایمر می شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: کتاب و کتابخوانی در کنار ابزار روز دنیا عوامل رشد و پیشرفت جامعه است که باید این ابزار حفظ و برای پیشرفت و توسعه کشور و استان مورد بهره برداری قرار گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان نیز با یادآوری 16 آذر و روز دانشجو،  گفت: دانشگاهیان و دانشجویان با حضور گسترده در نمایشگاه های کتاب و عرضه محصولات فرهنگی باید رسالت خود در مبارزه با دسیسه های استکبار و دشمنان اسلام و انقلاب به اثبات رسانده و برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه و کشور تلاش کنند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: مسئولان، دانشگاهیان و نویسندگان برای ترویج احکام اسلام و قرآن در جامعه در کنار برگزاری نمایشگاه های کتاب و عرضه محصولات فرهنگی باید توجه ویژه به آسیب شناسی فضای مجازی داشته باشند.

وی ادامه داد: کتاب و محصولات فرهنگی فاخر فرصت ارزشمندی برای حرکت در قله های علم و دانش در کشور به شمار می رود که هرگونه غفلت از این فضاها خسارت های جبران ناپذیری را برای کشور به همراه دارد.

امام جمعه اراک گفت: برگزاری نمایشگاه های کتاب یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برای کشور است که هنرمندان متعهد و انقلابی و نویسندگان فاخر باید مرزداران اصلی این عرصه باشند تا پرچم را به دست صاحب اصلی انقلاب و اسلام برسانند.

گفتنی است در این آئین که برخی از مدیران دستگاه های اجرایی و مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران نیز حضور داشتند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان نیز سخنانی را بیان کرد.

یادآور می گردد نهمین نمایشگاه کتاب استان مرکزی از روز شنبه، ۱۳آذرماه آغاز و تا پنجشنبه، ۱۸ آذرماه در محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی غرب کشور در اراک دایر خواهد بود.این نمایشگاه در ۱۵۰ غرفه و به همت اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  و با همکاری مؤسسه نمایشگاه فرهنگی هنر ایران و شرکت نمایشگاه بین‌المللی غرب ایران برپا شده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها