Portal_background_image

نماینده سازمان ملل متحد از استاندار مرکزی تقدیر کرد

گری لوییس نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران در پی بازدید از پروژه اجرای طرح احیای منابع طبیعی جامعه محور در مهمانشهر اتباع خارجی شهید ناصری شهر ساوه، طی نامه ای  از حمایت های استاندار مرکزی و همچنین مدیران مربوطه تقدیر کرد.

متن پیام گری لوییس،نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در ایران به شرح زیر است:

 

همکاران عزیزم

دیروز من از اردوگاه مهاجران افغان در ساوه[استان مرکزی] بازدید نمودم تا با چگونگی انجام پروژه ای که بر اساس روش های عالی پروژه ترسیب کربن در این منطقه در حال اجراست آشنا شوم. این پروژه با اعتبارات کمیسیاریای عالی پناهندگان ملل متحد(UNHCR) به اجرا درآمده است. معضلی که پروژه حل آن را مورد هدف قرار داده، جنگل زدایی و تخریب پوشش گیاهی است که برخی آن را " زلزله خاموش قرن" نامیده اند. در بسیاری از مناطق ایران ، از جمله ساوه ، تخریب پوشش گیاهی نتیجه چرای بی رویه دام و قطع درختان به منظور تأمین سوخت می باشد.

در این بازدید اینجانب کاملاً تحت تأثیر کارهایی قرار گرفتم که توسط تیم پروژه در حال انجام است. آن ها هماهنگی و مدیریت کارها را به نحوی انجام داده اندتا مردم محلی خود مسئولیت تغییر جهت در تخریب سرزمین را به عهده بگیرند و احیای پوشش گیاهی تضمین گردد ، به طوری که افراد محلی تبدیل به محافظان محیط زیست خود شده اند در این زمینه به موارد زیر اشاره می گردد.

-نخست: کار متعهدانه انجام شده توسط همکاران ما در کمیساریا و تیم پروژه ترسیب کربن با موفقیت منتهی به توسعه پایدار شده است.

-دوم: کار انجام شده بیانگر توان ایران برای رهبری همکاری های جنوب-جنوب است.

-سوم: کار انجام شده نشان می دهد توان انجام پروژه های مشترک و موفق در عرصه سازمان ملل وجود دارد (همانگونه که مطلع هستید WFPنیز در این پروژه همکاری داشته است).

در زمان عزیمت از ساوه اینجانب نسبت به سازمان ملل احساس افتخار کردم که می تواند به چنین نقش مهمی بپردازد که به طور قابل توجه به بهبود وضعیت زیست محیطی روستائیان و پناهندگان به ایران گردیده است.

بدینوسیله و از طریق شما لازم می دانم از تیم پروژه –که شما می دانید چه کسانی هستند –تشکر نموده و پیشنهاد می نمایم در جهت تقویت و تداوم این کار بزرگ تشویق گردند، برخی از عکس ها به پیوست می باشد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها