Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نمايشگاه ملي گل و گياه زينتي و صنايع وابسته در محلات گشايش يافت

استاندار مرکزی در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه ملی گل و گیاهان زینتی در محلات، گفت: این نمایشگاه ظرفیت تبدیل شدن به یک نمایشگاه بین المللی را دارد و امیدواریم با پیگیری سازمان توسعه تجارت این مهم در سال آینده محقق شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: همه برای تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال مکلف هستند و باید تلاش مضاعف کنند.

محمود زمانی قمی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال گذشته 43 کارگروه اقتصاد مقاومتی در سطح استان برگزار شد.

وی ادامه داد: یک هزار و 61 واحد کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی در بخش کشاورزی و صنعت تسهیلات به میزان 717 میلیارد تومان دریافت کردند.

وی ادامه داد: با یک رصد از 95 واحد در نیمه نخست پارسال مشخص شد که 25 تا 60 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی یا افزایش تولید یا افزایش صادرات دارند.

زمانی قمی افزود:با پسا برجام 15 کشور به کشورهای هدف صادرات استان مرکزی افزوده شده و ارزش کالای صادراتی استان 736 میلیون دلار براورد شد.

وی بیان کرد: اگر چه 291 میلیون دلار نیز استان واردات داشته اما نسبت صادرات به واردات 2 و نیم برابر بوده است .

زمانی قمی ادامه داد: این نسبت نشان می دهد نیاز وارداتی استان از طریق صادرات غیر نفتی تامین شده ضمن اینکه 400 میلیون دلار به ذخایر ارزی کشور نیز افزوده شده است .

استاندار مرکزی گفت: دستاوردهای دولت تدبیر و امید بایستی تشریح شود چرا که وضعیت کنونی قابل قیاس با چهار سال گذشته نیست.

زمانی قمی ادامه داد: در شرایطی دولت تدبیر و امید امور کشور را به دست گرفت که قیمت نفت از 110 دلار به 22 و پنج دهم دلار کاهش یافته بود .

وی ادامه داد: چهار سال گذشته نرخ رشد اقتصادی 6 درصدی وجود نداشت و تحریم های ظالمانه تداوم داشت، چهره های موثر خانه نشین بودند و فروش نفت 900 هزار بشکه ای وجود نداشت.

وی گفت: در دولت یازدهم ، تورم تک رقمی شد و رشد اقتصادی کنونی آرزوی بزرگی بود که محقق شد.

فرماندار محلات نیز گفت: راه نجات کشور ما روی آوری به سمت مشاغل خرد و فعال سازی ظرفیت های نهفته به ویژه در روستاها است.
علی زینی وند افزود: یکی از این ظرفیت ها صنعت گل و گیاه است که اگر به این بخش توجه ویژه ای شود، بخشی از تنگناهای اشتغال کشور حل می شود.

وی اظهارکرد: با تسهیلگری و افزایش نظارت در تولید گل و گیاه می توان گردش مالی و اشتغال پایدار در این صنعت را افزایش داد.

فرماندار محلات به توانمندی این شهرستان در تولید و صادرات گل و گیاه اشاره کرد و افزود: سطح گلزارهای این شهرستان910 هکتار است که 740 بهره بردار در این گلخانه ها فعال هستند.

وی بیان کرد: سالانه 131 میلیون گل شاخه بریده، 30 میلیون گل آپارتمانی،81 اصله درخچه و 142 میلیون انواع گلهای فصلی و نشایی تولید می شود.

وی ادامه داد: سالانه حدود 26 میلیون دلار بابت صادرات گل و گیاه عاید بهره برداران این شهرستان می شود .

وی با بیان اینکه زیر ساخت های تولید و صادرات گل و گیاه در این شهرستان فراهم است، افزود: این شهرستان مستعد برگزاری نمایشگاه بین المللی گل و گیاهان زینتی است .

گفتنی است  این نمایشگاه در محل پایانه های صادراتی محلات در وسعت سه هزار و 500 متر مربع با پنج سالن تخصصی و طراحی خاص محیطی برای عرضه گل و گیاه راه اندازی شده است .

 این نمایشگاه در محل پایانه های صادراتی محلات در وسعت سه هزار و 500 متر مربع با پنج سالن تخصصی و طراحی خاص محیطی برای عرضه گل و گیاه راه اندازی شده است .

2 سالن از فضاهای این نمایشگاه برای عرضه مستقیم محصولات گل و گیاه گلخانه ای با 65 غرفه اختصاص دارد.

سالن نمایش گل و گیاه با جانمایی 50 غرفه در مساحت 2 هزار متر مربع و اختصاص یک غرفه برای کشور روسیه، فضای نمایش طراحی فضای سبز با جانمایی 2 غرفه فضای باز 80 متری و سالن نمایش صنایع وابسته با جانمایی 35 غرفه دایر شده شده است.
نخستین بار دشت گل در مساحت سه هزار متر مربع با تنوع 20 نوع گل و 70 هزار گلدان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه ملی گل و گیاه زینتی محلات از پنج تا هشتم اردیبهشت ماه با رویکرد حمایت از تولید بومی در محل پایانه صادراتی گل وگیاه در معرض دید علاقه مندان قرار دارد.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها