Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار؛ نمايشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات كشور در اراك گشايش يافت

با حضور فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت سیزدهمین نمایشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات کشور در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی غرب کشور در اراک گشایش یافت.

این نمایشگاه در فضای مسقف هشت هزار متر مربعی و با حضور ۱۰۰ شرکت صنعتی، معدنی و ابزارآلات تخصصی از سراسر کشور در پایتخت صنعتی ایران دایر شده و  همزمان با نخستین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل با رویکرد حمایت از صنایع ریلی است.

در این نمایشگاه نمایندگانی از صنایع تولیدی، صنعتی، معدنی، ریلی، نفت، گاز و پتروشیمی، نیروگاهی، ماشین‌آلات، صنایع هایتک و پیشرفته، تجهیزات فنی، اتوماسیون ابزارآلات، آلومینیم، متالوژی، ریخته‌گری، دانش فنی و تجهیزات ایمنی حضور دارند.

هدف از برگزاری این نمایشگاه ارایه آخرین دستاوردهای فنی مهندسی و تولید ، حمایت از کالای ایرانی، معرفی برندهای تخصصی و ایجاد تعامل بیشتر در چرخه تولید تا صادرات است.

برگزاری کلینیک کسب و کار با حضور مشاوران تخصصی حوزه اشتغال، صادرات و امور حقوقی، معرفی بزرگترین خوشه تولید کننده نفت، گاز و پتروشیمی با حضور صنایع مادر تخصصی و سمینارهای تخصصی فن بازار از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

سرپرست معاومنت امور صنایع وزارت صمت در حاشیه این نمایشگاه گفت: در کنار رونق تولید بحث توسعه صادرات از اهمیت ویژه برخوردار است و نمایشگاه‌ها یکی از ابزار مهم در ارایه توانمندی‌های حوزه صنعت، معدن و ابزارآلات است.

«مهدی صادقی نیارکی» افزود: صادرات تجهیزات و ماشینآلات بخش مهمی از هویت ملی است و باید هنر دست صنعتگران و متخصصان صنعت و معدن با کیفیت برجسته صادر شود.

وی اظهار داشت: پتانسیل ریلی خوبی در کشور وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شوند و در این راستا میز تخصصی صنایع ریلی برگزار می‌شود.

گفتنی است این نمایشگاه از نهم تا ۱۲ آبان‌ماه جاری هر روز از ساعت ۱۵ تا ۲۰ برای بازدید گروه‌های تخصصی و علاقه‌مندان دایر است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها