Portal_background_image

با حضور وزير صنعت و استاندار مركزي نمايشگاه بين المللي سنگ ايران در نيم ور محلات گشايش يافت

استاندار مرکزی در آئین گشایش نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: معرفی توانمندی های حوزه تولید از طریق ظرفیت های نمایشگاهی به صورت هدفمند افزایش درآمد ،ایجاد اشتغال و توسعه صادرات را در پی دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزیبرگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ را یکی از نقاط قوت استان مرکزی و شهرستان محلات بیان کردو افزود: معرفی توانمندی های حوزه تولید از طریق ظرفیت های نمایشگاهی به صورت هدفمند، افزایش درآمد ،ایجاد اشتغال و توسعه صادرات را در پی دارد.

زمانی قمی  اظهار کرد: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی به عنوان اولویت حوزه اقتصادی استان در دستور کار بوده و بسترهای لازم در تسهیل و فرصت سازی جذب سرمایه ها فراهم شده است.

وی افزود: 10 طرح بزرگ صنعتی با تلاش های تیم اقتصادی استان در دوران پسابرجام پیگیری شده است که ساخت واحد نیروگاهی هزار مگاواتی ساوه با مشارکت شرکت بلژیکی، توسعه نیروگاه رودشور زرندیه، ساخت نخستین پالایشگاه پلاسمای خون کشور با مشارکت شرکت کره ای و طرح کوره ذوب سیلیس در دلیجان از جمله این سرمایه گذاری هاست.

زمانی قمی  گفت: استان مرکزی در جایگاه دوم صنایع مادر تخصصی و قطب چهارم صنعت، سهم به سزایی را در اقتصاد ملی دارد و تنها در حوزه نفت و گاز،تولید و تامین 16میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور یکی از خدمات این استان است.

استاندار مرکزی عنوان کرد: در سال های تحریم ظالمانه واحدهای  تولیدی و صنعتی این استان دچار آسیب جدی شد و 34هزار میلیارد ریال سرمایه های قطعی صنعتی با رکود مواجه است.

وی تاکید کرد: صیانت از واحدهای تولیدی فعال و احیاء واحدهای نیمه تعطیل و غیر فعال در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته و پیگیری این امور از طریق ستاد اقتصاد مقاومتی استان با جدیت در دست انجام است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت:سیاست کاهش نرخ سود بانکی از سوی دولت آگاهانه و بهنگام در راستای حمایت از تولید و رونق اشتغال انجام شده است. 

وی افزود: در محلات 70 معدن فعال وجود دارد و ذخیره قطعی این معادن 30 میلیون تن سنگ است وسالانه 2 میلیون تن سنگ از این معادن برداشت می شود.

حجت الاسلام سلیمی گفت: بیش از 2 درصد تولید سنگ جهان در شهرستان محلات صورت می گیرد و 10.8 درصد سنگ تراورتن جهان در این شهرستان تولید می شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بیش از 10 هزار نفر در محلات به صورت مستقیم و غیرمستقیم در بخش سنگ فعال هستند و ظرفیت 1000واحد فرآوری سنگ در این منطقه وجود دارد.

گفتنی است در این آئین کریمی نماینده مردم شهرستانهای اراک،کمیجان وخنداب و رضایی نماینده مردم شهرستان خمین در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

یادآور می گردد نهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در نیم ور محلات در فضایی به وسعت 55 هزار متر مربع با 350 غرفه و حضور فعالانه تولید کنندگان داخلی و خارجی در کیلومتر 10 محور نیم ور به محلات دایر شده و آخرین دستاوردها در حوزه سنگ های تزئینی و ساختمانی، معادن سنگ، تجهیزات و ماشین آلات، هنرهای جانبی و صنایع وابسته به سنگ در معرض دید عموم قرار گرفته است.
این نمایشگاه بین المللی از 24 تا 27 شهریور ماه جاری در محل نمایشگاه دائمی سنگ ایران در شهر نیم ور محلات در معرض دید علاقه مندان قراردارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها