Portal_background_image

استاندار مركزي: نماز كليد رفع معضلات جامعه است

آقازاده استاندار مرکزی در اجلاس استانی نماز که در سالن اجتماعات جهادکشاورزی برگزار شد، گفت: اقامه نماز و ترویج مفاهیم بلند و عمیق این فریضه دینی، کلید رفع معضلات جامعه است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  اقامه نماز از راهکارهای مهم بالا بردن فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه و عامل اصلی کاهش جرم و تخلف در بین افراد است.

وی ادامه داد: اغلب معضلات اجتماعی و فرهنگی به دلیل سستی اعتقادات و فقر آگاهی اتفاق می افتد بنابرایت باید با تمسک به داشته های دینی و ترویج فرهنگ نماز دانش افراد را در خودمراقبتی بالا برد.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: پدر و مادرانی که از بدو سن تکلیف و جوانی زمینه آشنایی فرزندان را با نماز فراهم می کنند آینده فرزندان آنان در جامعه تضمین و نماز تا پایان عمر این فریضه دینی با آنان همراه است.

آقازاده، برگزاری اجلاس نماز را راهکاری اثربخش در ترویج فرهنگ نماز در جامعه دانست و گفت: می طلبد که زمینه افزایش تاثیر گذاری کیفی هرچه بیشتر این اجلاس ها در جامعه در دستور کار مسئولان قرار گرفته و در پایان این آیین ها اثرات و بازخورد آن سنجیده شود.

وی، برگزاری نماز جمعه و حضور میلیون ها نفر را در این آیین عبادی و سیاسی از جمله برکات انقلاب اسلامی دانست.

استاندار مرکزی ادامه داد: کاهش میانگین سنی نمازگزاران از مهمترین وظایف ائمه جماعت و برگزاری اجلاس های نماز برای کاهش جرم و معضلات در جامعه است.

مسئول ستاد اقامه نماز استان مرکزی نیز در این اجلاس گفت: شناخت، باور و یاری نماز سه نکته مهم در زمینه ترویج و برگزاری فرهنگ نماز است.

حجت الاسلام«علی رودبارانی» افزود: نماز به عنوان ستون دین نیازمند یاری است و همه ابزارها در شناساندن مزایای نماز باید به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: نماز دارویی برای معضلات و مشکلات جامعه بوده و باید سعی شود با برگزاری همایش ها و اجلاس های عطر این فریضه دینی در گسترش یابد.

مسئول ستاد اقامه نماز استان مرکزی با یادآوری برگزاری اجلاس سراسری نماز در بیست و هفتم آبان ماه در استان سمنان گفت: برگزاری اجلاس های استانی به عنوان مقدمه و پیش زمینه ای برای برگزاری این اتفاق مهم در کشور برگزار می شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها