Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش موثر احزاب در توسعه پايدار/ مسيراعتدال و اصلاحات منطقي در كشور نبايد مسدود شود/ بهره گيري از ظرفيت زنان و جوانان در پست هاي مديريتي استان

آقازاده استاندار مرکزی در دومین همایش چشم انداز توسعه استان مرکزی و چالش های پیش رو در دولت دوم دکتر حسن روحانی در فرهنگسرای شهر اراک ، گفت: مسیر اعتدال، اصلاحات منطقی و گفتمان دکتر روحانی نباید در جامعه مسدود شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  سخنان رئیس جمهور در ارایه گزارش 100 روزه دولت دوازدهم باید مورد توجه همگان قرار گیرد و تلاش ها به کار گرفته شود تا شعارهای انتخاباتی سال 96 رنگ و بوی اجرایی گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: یکی از مباحث مهم دکتر روحانی در این گزارش به کار گیری بانوان و جوانان در مدیریت های مختلف کشور بود و این مهم در استان مرکزی به طور قطع مود توجه جدی قرار می گیرد و تلاش می شود  برای نخستین بار یکی از فرمانداران استان مرکزی از میان زنان انتخاب شود.

آقا زاده اظهار کرد: استفاده از زنان در مدیریت های ارشد و بهره گیری از جوانان نیز در استان افزایش می یابد .

وی افزود: در استان مرکزی باید تلاش ها در جهت عملیاتی شدن شعارهای دولت به کار گرفته شود و  مسیر اعتدال، اصلاحات منطقی و گفتمان دکتر روحانی نباید در جامعه مسدود شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: اگر شرایط به گونه ای باشد که انگیزه در مردم کم شود، در سال 1400 با تنگناهایی روبروخواهیم بود.

وی گفت: به تحزب و فعالیت احزاب اعتقاد قوی دارم و در واقع تمسک به احزاب شناسنامه دار و تعامل با گروه های سیاسی دلسوز و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بروز فساد و تبعیض جلوگیری  می کند.

آقازاده بیان کرد: تحزب و حزب گرائی هر جامعه ای را به سمت توسعه پایدار و منطقی سوق می دهد و اگر بخواهیم در جامعه ایران اسلامی در مسیر مناسب و توسعه منطقی حرکت کنیم باید به تشکلها و احزاب  شناسنامه دار توجه داشته باشیم.

استاندار مرکزی، با تشکر از همه فعالان در ستادهای انتخاباتی در سال 92 و 96 و انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در انتخابات اردیبهشت 96 رای دکتر روحانی در استان مرکزی نسبت به دوره قبل بیشتر بود ولی  این استان با توجه به سبقه سیاسی و تاریخی  که دارد،  می تواند در مسیر منطق و عقلانیت نتایج بهتری را کسب نماید.

وی گفت: در برگزاری انتخابات سال 96 همه احزاب و گروه ها وارد عمل شدند تا انتخابات برگزار شد و نتیجه این انتخابات در استان مرکزی نیز مطلوب بود و باید تلاش کرد تا در سال 1400 این موفقیت ها بیشتر شود.

استاندار مرکزی نیروی انسانی را ثروت مهم یک جامعه دانست و گفت: همه تلاش ها به کار گرفته می شود تا از نیروهای کاردان، متخصص و دلسوز  استان در بخش های مختلف استفاده شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: تنگناهای کشور ناشی از سوء مدیریت ها، مانع تراشی های خارجی و برخی مشکلات داخلی شتاب توسعه در کشور را با چالش هایی همراه کرده است.

ابراهیمی افزود: کشور از نظر منابع مالی و بودجه ای در تنگنا قرار دارد و این مهم به اثرات مدیریت های گذشته برمی گردد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منابع انسانی تلاشگر و خلاق و مدیریت قوی و پویا از موثرترین عوامل توسعه است که در استان مرکزی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مدیران استان مرکزی با هماهنگی مدیریت ارشد و سایر افراد مرتبط انتخاب شوند تا تعامل و مشارکت در مسیر توسعه متوازن افزایش یابد.

ابراهیمی تصریح کرد: همه به این موضوع واقف هستند که واگذاری ها در کشور و استان مرکزی به روش نامناسبی اجرایی شده و این تجربه تلخ نباید در خصوص سایر صنایع از جمله پالایشگاه شازند صورت گیرد.

ابراهیمی عنوان کرد: برخی سرمایه های بزرگ استان مرکزی از جمله کارخانه قند شازند چندین سال بلاتکلیف مانده است که لازم است در این خصوص چاره اندیشی شود.

رئیس ستاد انتخابات دکتر حسن روحانی در استان مرکزی هم در ادامه این همایش گفت: از انقلاب اسلامی تاکنون 23 استاندار در این استان مسئولیت اجرایی گرفته اند.

وی بیان کرد: مهندس آقازاده از نیروهای با تجربه و خوش سابقه است که استان مرکزی باید از این فرصت نهایت بهره را ببرد.

رئیس ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان مرکزی ادامه داد: نیروی انسانی قوی و نخبه سرمایه اصلی جوامع پیشرفته است و باید از این سرمایه در نقاط مختلف کشور بهره گیری کرد.

آستانه اظهار کرد: در بحث توسعه به دنبال مبحث جدیدی نیستیم زیرا دولت و مجلس شورای اسلامی در بخش کلان برای توسعه کشور برنامه ریزی منسجم دارند.

وی گفت: برنامه ششم توسعه کشور به مرحله اجرا گذاشته شده و استان نمی تواند از چارچوب های قانونی فراتر رود.

رئیس ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان مرکزی اضافه کرد: هدف اصلی این ستاد توجه به توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و توجه اشتغال و رونق کسب و کار و فرار از محرومیت و بیکاری است.

آستانه عنوان کرد: هماهنگ سازی نهادهای اقتصادی استان برای توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در مناطق مختلف و تشکیل کارگروهی در این راستا امری ضروری است.

وی اظهار کرد: استان مرکزی پتانسیلی از مدیران ملی است که باید از ظرفیت آنها برای توسعه استان بهره گرفته شود.

آستانه تصریح کرد: اصلاح نظام درآمد و هزینه استان مرکزی به عنوان یکی از اولویت های شاخص باید مد نظر قرار گیرد و در این راستا ارزش آفرینی اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار است.

گفتنی است در این همایش رئیس شورای ائتلاف برای توسعه شهرستان های ساوه، تفرش، خنداب، فراهان، شازند، آشتیان، اراک و دلیجان، کمیجان، خمین و نماینده رئیس شورای ائتلاف توسعه شهرستان زرندیه، نماینده اصولگرایان حامی دولت، رئیس ستاد دانشجویان ستاد اصلاح طلبان، رئیس ستاد جوانان اصلاح طلب، نماینده بانوان اصلاح طلب و دبیر مجمع زنان اصلاح طلب استان مرکزی گزارشی از مسائل و مشکلات بخش های مختلف را ارایه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها