Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش موثراحزاب و رسانه هاي مستقل در نظارت قانونمند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: نظارت قانونمند از کارکرد های مهم رسانه های مستقل و احزاب است.

زمانی قمی استاندار مرکزی نظارت قانونمند را کارکرد احزاب و مطبوعات مستقل دانست و گفت: احزاب و مطبوعات مستقل و نهادهایی که این مطبوعات را تقویت می کنند مانند خانه مطبوعات و تشکلهای رسمی مهمترین ابزار برای  نظارت و کنترل به شمار می روند.

استاندار مرکزی بیان کرد: خانه مطبوعات شکل دهنده و حمایت کننده ابزارهای نظارتی و کنترلی در جامعه یعنی مطبوعات مستقل و جراید استان است.

زمانی قمی اظهار کرد: شکل گیری نهادهای مدنی از جمله خانه مطبوعات آرزوی هر فردی که به  نقد، دموکراسی و آزادی های مصرح در قانون معتقد است، می باشد که در استان مرکزی نیز به همت دولت تدبیر و امید و رشد و بلوغ فکری رسانه ها  خانه مطبوعات شکل گرفت.

استاندار مرکزی افزود: کماکان با مشکلات فراوانی در حوزه‌های مختلف کشور مواجه هستیم و برای باز کردن گره‌هایی که در حوزه‌های مختلف ایجاد شده باید به روش‌های درست و بهینه متوسل شد.

وی  گفت: فساد در بوروکراسی اداری  و ایجاد فسادهای مالی در غیاب نهادهای کنترلی و نظارتی همچون مطبوعات و احزاب مستقل و پرسشگر ایجاد می شود .

استاندار مرکزی با تاکید براینکه نمی‌توان احزاب مستقل را کنار گذاشت و از اشکالات فراوان در جامعه مصون ماند، گفت: در صورتیکه احزاب کنار گذاشته شوند ، باند روی کار می آید که قواعد مختص به خود را دارد و زمانیکه این قواعد در جامعه به رسمیت شناخته شود دیگر به سادگی نمی توان مشکلات را حل کرد.

زمانی قمی با تاکید براینکه در جامعه امروز در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید از ابزارهایی استفاده کرد که بدون ایجاد فضای پلیسی بر عملکرد افراد مسئول و غیر مسئول نظارت صورت گیرد، افزود: کارکرد مطبوعات مستقل نظارت قانونمند است و از این ظرفیت می‌توان در راستای تامین سلامت فرایندها بهره برد.

گفتنی است اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان در این نشست درخصوص مسکن خبرنگاران، مکان خانه مطبوعات و به رسمیت شناختن خانه مطبوعات از سوی دستگاهها، آموزش خبرنگاران و.. . مطالبی را مطرح نمودند.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها