Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش مهم نهضت سوادآموزي در ارتقاء شاخص هاي فرهنگي و اجتماعي جامعه

آقازاده استاندار مرکزی با صدور پیامی به مناسبت سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی (7 دیماه) گفت: نهضت سواد آموزی در ارتقاء شاخص های فرهنگی و اجتماعی و آگاهی بخشی به جامعه نقش مهمی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی در این پیام آورده است: سازمان نهضت سواد آموزی در 7 دیماه سال 1358  بر پایه فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و به پشتوانه بصیرت و دوراندیشی آن حضرت شکل گرفت. تشکیل این نهاد، استمرار پیام خودباوری و تداوم شعار استقلال و آزادی بود و رسالت خطیر آن ریشه کنی مطلق بیسوادی است.

وی بیان کرده است: بی شک از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، دسترسی عموم مردم به آموزش و پرورش و سواد آموزی است که موجب ارتقای علم و دانش و سطح آگاهی جامعه می شود و امری ضروری و مهم برای دستیابی به توسعه و پیشرفت است.

   استاندار مرکزی تصریح کرده است: توجه به مقوله آموزش و سوادآموزی در درک بهتر مردم از مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، ارتقای سطح نیروی انسانی که مهمترین سرمایه کشور است، ارتقای کیفیت زندگی، کاهش آسیب های اجتماعی و ...  نقش مهمی دارد  از این رو باید با  عزم همگانی و استفاده از تمام ظرفیت های استان از جمله سازمان های مردم نهاد برای ریشه کن شدن بی سوادی تلاش کرد.

آقازاده ابراز کرده است : سوادآموزی، اقتضای روح و مرام انقلاب اسلامی است و به برکت فرمان امام راحل(ره)، خیزشی عظیم  در این زمینه پایه‌گذاری شد که ثمره‌ این تلاش‌ها، برخورداری 97 درصد از جمعیت 10 تا 49 سال استان از نعمت سواد است که امیدوارم با جدیت و تلاش همه جانبه و همگانی شاهد ریشه کن شدن بیسوادی در استان و کشور باشیم .

استاندار مرکزی ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفتم دی ماه، سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی  از زحمات و تلاش‌های فعالان عرصه سوادآموزی استان مرکزی تقدیر و تشکر نموده، از درگاه خداوند منان برای همگان توفیق روزافزون در خدمت‌رسانی مخلصانه و مجاهدانه به مردم شریف ایران اسلامی را  مسألت  کرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها