Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش مهم جشنواره هاي محلي در توسعه اقتصادي روستاها

آقازاده استاندار مرکزی در آئین افتتاح هفتمین جشنواره شکرگزاری برداشت انگور در هزاوه، گفت: برگزاری جشنواره های محلی که معرف محصولات کشاورزی، فرهنگی و سنن هر منطقه است، نقش مهمی در توسعه اقتصادی روستاها دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برپایی جشنواره های بومی و محلی  و معرفی ظرفیت های روستایی بستری برای توسعه اقتصادی روستاها و ایجاد اشتغال خرد و روستایی است لذا اینگونه فعالیت ها از سوی استانداری مورد حمایت قرار می گیرد.

وی  تصریح کرد: برگزاری جشنواره انگور در هزاوه از هفت سال گذشته  تاکنون سیر خوبی را طی کرده و این جشنواره در سال گذشته پنج میلیارد ریال درآمدزایی داشته و پیش بینی می شود امسال این رقم تا 10 میلیارد ریال و تعداد بازدید کنندگان نیز به  دو برابر برسد.

وی افزود: روستای هزاوه به لحاظ زادگاه میرزاتقی خان امیرکبیر و وجود آرامگاه سید احمد(جد رهبر معظم انقلاب) و همچنین محصولات برجسته باغی، قابلیت تبدیل شدن به قطب گردشگری را دارد .

آقازاده گفت: این روستا با برخورداری از ظرفیت عظیم باغداری و تولید محصولات باغی بی رقیب، باید به عنوان یک نشان تجاری برجسته در تمام کشور معرفی شود و می تواند با رفع برخی مسائل و مشکلات به  قطب تولید انگور تبدیل شود.

استاندار مرکزی همچنین از تلاش مسئولین ، مدیران و همه عزیزانی که در برگزاری این جشنواره تلاش کردند ، تقدیر و تشکر نمود.

گفتنی است در این آئین نمایندگان مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها