Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش مهم تامين اجتماعي و بهزيستي در جهت تحقق عدالت اجتماعي

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز تامین اجتماعی و بهزیستی (25 تیرماه)، بر نقش مهم این دو نهاد حمایتی در جهت تحقق عدالت اجتماعی تاکید کرد.

 زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است: نامگذاری 25 تیر ماه به عنوان روز بهزیستی و تامین اجتماعی فرصتی است  مغتنم برای تقدیر از تلاشگران این عرصه كه با مسئولیت‌پذیری زمینه تسكین آلام معلولین و كاهش دغدغه‌های بیماران، آرامش بازنشستگان، مستمری‌بگیران، جوانان و سایراقشار مردم  را فراهم می آورند.

وی تصریح کرده است: سازمان بهزيستي،از ثمرات ارزشمند نظام مقدس جمهوري اسلامي و يكي از مهمترين نهادهاي حمايتي است كه در راستاي پاسداشت كرامات و ارزش هاي والاي انساني و به منظور فقرزدايي و تحقق عدالت اجتماعي به عنوان اهداف مهم انقلاب اسلامي شكل گرفته است. اسلام مكتب محبت و مهروزي و خوبي به همنوع و پرورش دهنده نيكوترين و والاترين ارزش ها و خصائل انساني و دعوت كننده به عدل و احسان است« اِنَّاللهَ یَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسانِ». از اين رو دستگيري از نيازمندان و ياري رساني به معلولان و اقشار آسيب پذير جامعه، توفيق خاص الهي و افتخار بزرگي است كه نصيب مجموعه بهزيستي شده است.

استاندار مرکزی ادامه داده است: تامین اجتماعی نیز از مهم‌ترین اهرم برقراری عدالت اجتماعی و عامل گسترش رفاه اجتماعی و محرومیت زدایی  تلقی می شود  و با رشد اقتصادی، کرامت انسانی و سرافرازی ملی پیوستگی کامل دارد.

زمانی قمی تصریح کرده است: بی شک با توجه به نقش موثر سازمان تامین اجتماعی در ایجاد رونق کسب و کار و رفع موانع تولید و نقش مهم سازمان بهزیستی در رسیدگی به اشتغال و توانمندسازی مددجویان این دو نهاد می توانند در سالی كه توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان " اقتصاد مقاومتي،تولید و اشتغال "  نامگذاری شده است در جهت تحقق این شعار گام های اساسی بردارند.

استاندار مرکزی ضمن تبریک این روز سترگ محضر خدمتگزاران خدوم سازمان بهزیستی و سازمان تامین اجتماعی  سراسر کشور به ویژه استان مرکزی كه با تلاش مستمر و خستگی‌ناپذیر خود زمینه ساز آرامش آحاد جامعه هستند از خداوند متعال براي همه فعالان این عرصه سلامتی، سعادت و توفیق روز افزون را مسئلت کرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها