Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: نقش مهم بهزيستي در حفظ و حراست از سرمايه هاي اجتماعي

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مدیران و کارکنان بهزیستی استان که در محل استانداری انجام شد، بر نقش مهم بهزيستي در حفظ و حراست از سرمايه هاي اجتماعي تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: امروز بسیاری از ناهنجاری های جامعه در گروی حفظ و حراست از سلامت اجتماعی است و در این راستا بهزیستی به عنوان متولی ساماندهی امور اجتماعی نقشی اثربخش دارد.

وی بیان کرد: اگر سرمایه های اجتماعی از دست برود به هیچ یک از سرمایه های دیگر جامعه دسترسی وجود ندارد.

استاندار مرکزی اظهار کرد: حفظ سرمایه های اجتماعی نیازمند راهبری تربیتی و داشتن جامعه ای سالم است که شاخص های سلامت شامل (سلامت جسم و روح و روانی) بر آن حاکم باشد.

وی عنوان کرد: اهمیت دستگاه بهزیستی و رسالت بزرگی که بر عهده دارد در سراسر جامعه متبلور است زیرا بهزیستی وسایر نهاد حمایتی در راستای توانمند سازی توانجویان تلاش می کنند.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: حکومتی که با مبنای آرای مردم و مبانی اسلامی شکل گرفته وظیفه خود می داند از اقشار ضعیف و آسیب پذیر جامعه حمایت کند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بهزسیستی استان مرکزی با دارا بودن 440 نیرو، 350 مرکز، موسسه و NGO به پنج گروه هدف شامل معلولان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، معتادان و آسیب دیدگان اجتماعی خدمات ارائه می دهد.

رفیعی افزود: سیاست بهزیستی و وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی سلامت، مسئولیت اجتماعی و پیشگیری از آسیب ها است که در بحث پیشگیری از آسیب ها 150 اورژانس اجتماعی در کشور در هفته بهزیستی راه اندازی می شود.

وی اظهار کرد: غربالگری ژنتیک برای زوجین در راستای افزایش هدفمند جمعیت در آینده نیز از دیگر سیاست های بهزیستی برای کاهش معلولیت در جامعه است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی متولی سلامت جسم در جامعه است اما برای سلامت روح و روان متولی خاصی تعریف نشده که امید است در دولت دوازدهم با تخصیص اعتباری مناسب در این خصوص شاهد تحولی بنیادین باشیم.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها