Portal_background_image

استاندار در همايش ائمه جمعه استان: نقش روحانيت در اعتماد سازي اجتماعي كليدي است

آقازاده استاندار مرکزی در چهارمین همایش ائمه جمعه استان، گفت: نقش جامعه روحانیت به خصوص ائمه جمعه در افزایش امید و انگیزه عمومی در جامعه کلیدی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: افزایش اعتماد عمومی و سطح رضایتمندی در جامعه در گرو تقویت روزافزون رابطه ملت با نظام حاکمیتی است که در این میان نقش روحانیت بیشتر از دیگر اقشار جامعه برجسته است. 

وی ادامه داد: جامعه روحانیت همواره از گروه های مرجع و نخبه فکری و دینی در ایران اسلامی بوده اند و پیوند عمیق این قشر با لایه های مختلف مردم از دیرباز ناگسستنی است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که سطح ارتباط در حلقه ملت و مسئولان از سوی مبلغان دینی تقویت شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: هدف اصلی دشمنان نظام اسلامی از اعمال تحریم و تهدیدهای مختلف، شکاف بین مسئولان و مردم و در نهایت تخریب یکپارچگی ملی است که می طلبد مبلغان دینی از تریبون های نماز جمعه در راستای آگاه سازی مردم از توطئه ها دشمنان و تقویت وحدت ملی تلاش کنند. 

آقازاده گفت: مسائل و مشکلات اقتصادی شکاف بین مردم و مسئولان را افزایش داده و تنها قشری می تواند نسبت به اصلاح این شرایط نقش آفرینی کند جامعه روحانیت است. 

وی ادامه داد: جامعه روحانیت همچنان در لایه های مختلف جامعه حضور موثر دارد و در بسیاری از مناطق به عنوان مرجع محلی و منطقه ای محسوب می شود و باید از این ظرفیت در راستای افزایش اعتماد عمومی استفاده شود. 

استاندار مرکزی گفت: شرایط اقتصادی استان مطلوب ارزیابی می شود و علاوه بر احیای واحد های تولیدی بزرگ از قبیل هپکو، ماشین سازی و واگن پارس تا کنون بیش از 970 میلیون دلار کالای غیر نفتی از استان صادر شده و پیش بینی می شود تا پایان سال به مرز یک میلیارد دلار نیز برسد. 

رئیس حوزه های علمیه استان مرکزی نیز گفت: اکنون یک هزار و 502 طلبه در 13 حوزه استان مرکزی تحصیل می کنند. 

حجت الاسلام والمسلمین «کاظم سپاسی» افزود: کاهش جمعیت جوان و برخی مشکلات باعث شد تا سال گذشته تعداد کمتری نسبت به سال های قبل طلبه در حوزه های استان جذب شود اما شرایط حوزه های علمیه استان به لحاظ تعداد طلاب مطلوب است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران بر اساس موازین دینی پایه‌ گذاری شده و روحانیان به عنوان سخنگوی دین، نقش محوری در شکل گیری آن بر عهده داشتند، بنابراین امروز نیز این قشر از جامعه باید با تمام وجود از ارزش های والای انقلاب اسلامی صیانت کنند. 

رئیس حوزه های علمیه استان مرکزی بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی در صدد ایجاد فاصله بین مردم و روحانیت بوده اند و در این شرایط مبلغان دینی باید با رعایت ساده زیستی و قناعت و پرهیز از زندگی غیرمتعارف نسبت به خنثی سازی توطئه های دشمنان و همچنین نزدیک شدن به مردم برای هدایت جامعه به سمت و سوی معنویت حرکت کنند. 

حجت الاسلام سپاسی ادامه داد: خدمت بی منت، ساده زیستی، قناعت و اخلاص در عمل، اساس روحیه انقلابی است که باید به دست توانمند علمای اسلام در جامعه نهادینه شود. 

رئیس حوزه های علمیه استان مرکزی اظهار داشت: ولایت فقیه اساس نظام جمهوری اسلامی است و جامعه روحانیت باید ضمن صیانت از این جایگاه الهی در تشریح و تبیین ابعاد مختلف آن برای آحاد مردم به خصوص نسل جوان بیش از پیش تلاش کند


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها