Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد : نقش آفريني دانشگاه ها در تحقق انقلاب صنعتي

زمانی قمی استاندار مرکزی در سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی که به میزبانی 2 شرکت آلومینیوم ایران و آلومرول نوین در فرهنگسرای آئینه اراک برگزار شد، بر نقش آفرینی دانشگاه ها، کارآفرینان و مدیران حوزه صنعت در تحقق انقلاب صنعتی تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی قطب صنایع مادر تخصصی در کشور  محسوب می شود لذا کارآفرینانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند باید بیش و پیش از هر جغرافیایی در ایران سربلند، خود را برای استقبال از انقلاب چهارم صنعتی و  پذیرش این تغییر و تحول و آثار مثبت آن آماده کنند .

وی بیان کرد: تغییرات در همه حوزه ها  از جمله در حوزه صنعت معطل هیچ عنصری نمی ماند و راه خود را ادامه می دهد و تاثیر این تغییرات بقدری در حوزه های مختلف فراوان، متعدد و پیچیده است که از آن به عنوان  انقلاب و دگرگونی در ساحت صنعت نام برده می شود.

استاندار مرکزی افزود: دانشگاه ها به ویژه دانشگاه صنعتی، کارآفرینان ، پارک های علم و فناوری، دست اندرکاران و مدیریت های دولتی در حوزه صنعت باید نسبت به تشکیل کمیته ای تخصصی برای استقبال از انقلاب چهارم صنعتی اقدام کنند و خانواده دولت در استان نیز با تمام ظرفیت خود از این کمیته حمایت می کند.

زمانی قمی با تاکید بر اینکه باید تغییر را به رسمیت بشناسیم،  بیان کرد: باید برای  تغییر آماده شویم و از آن استقبال کنیم  چرا که در غیر این صورت عدم تغییر و آثار زیانبار آن خود را  به حوزه صنعت و استان مرکزی تحمیل خواهد کرد و ما باید هزینه های عدم تغییر را بپردازیم. 

 مقدسی ماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: صنعتگران ایران اسلامی باید به این باور مهم برسند که اگر می خواهند همچنان حداقل بازار داخلی را در اختیار خود داشته باشند باید درب های شرکت خود را نسبت به تغییر و تحول در فناوری و عوامل تولید باز کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از تجهیزات و عوامل تولید در صنایع کشور فرسوده شده اند، نیاز انقلاب صنعتی بیشتر از کشورهای دیگر احساس می شود که این مهم در نتیجه مشارکت و پذیرش واقعیت ها محقق می شود. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت یازدهم با توسعه شرکت های دانش بنیان گام اول را در تحقق انقلاب صنعتی برداشته است و در صورت مشارکت گسترده دانشگاه ها و صنایع، این انقلاب عظیم در کشور ایران زودتر از نقاط دیگر جهان اتفاق می افتد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود انعقاد قرارداد نفتی توتال را یک موفقیت بزرگ برای دولت یازدهم دانست و گفت: هیچ کس گمان نمی گرد که این غول سرمایه ای جهان یکبار دیگر با ایران قرارداد امضاء کند و این اتفاق را باید یک موفقیت بزرگ برای کشور و دولت یازدهم دانست. 

مقدسی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برای بهره برداری از منابع نفت و گاز خود نیازمند استفاده از سرمایه، تکنولوژی ومهارت های مدیریتی همه شرکت های معتبر جهان است و شرکت توتال نیز یکی از بزرگترین شرکت های نفتی و گازی جهان محسوب می شود. 
وی ادامه داد: برای توسعه اقتصادی متوازن و ایجاد اشتغال پایدار باید زمینه ورود سرمایه گذاران خارجی در کشور فراهم شود که دولت یازدهم در این مقوله مهم بسیار منطقی و موفق عمل کرده است. 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانه ملت با تمام قوا از طرح های اقتصادی دولت یازدهم حمایت می کند، افزود: قرارداد حدود پنج میلیارد دلاری توتال باید تا 200 میلیارد دلار افزایش یابد و دولت یازدهم در این امر خطیر از حمایت کامل مجلس شورای اسلامی برخوردار است. 

گفتنی است مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) نیز در این همایش  سخنانی را بیان کرد.

یادآور می گردد سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی به منظور ایجاد فرصتی برای توسعه پایدار کشور با به کارگیری مدیریت فناوری های نسل چهارم صنعت به میزبانی 2 شرکت آلومینیوم ایرن و شرکت آلومرول نوین در محل فرهنگسرای آئینه اراک برگزار شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها