Portal_background_image

استاندار مركزي: نقشه راه جذب سرمايه گذار خارجي در استان تدوين و نهايي شده است

استاندار مرکزی در جریان بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها، گفت: به منظور جذب سرمایه گذار خارجی و پرکردن ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی استان در فضای پسابرجام نقشه راه تدوین و نهایی شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی  با اشاره به ضرورت آماده سازی زیرساخت های استان برای جذب فرصت های جدید در عرصه سرمایه گذاری،افزود: سیاست اصلی دولت تدبیر و امید تاکنون صیانت از واحدهای تولیدی و فعال کردن واحدهای غیرفعال بوده است.

وی به شرایط کشور در فضای پسابرجام اشاره کرد و گفت: مهمترین رسالت دولت و مدیریت استان مرکزی بالابردن ظرفیت واحدهای تولیدی و رساندن آن به ظرفیت اسمی است.

زمانی قمی با بیان اینکه ایجاد هر شغل جدید بین 200 تا 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد خاطرنشان کرد: این در صورتی است که با پرکردن ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی در نهایت با دادن وام های کم بهره 50 تا 60 میلیون تومانی می توان ایجاد شغل کرد.

استاندار مرکزی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد 100 هزار شغل جدید از طریق پرکردن ظرفیت های خالی واحدهای تولیدی استان، گفت: این سیاست مورد تاکید دولت و مدیریت اجرایی استان مرکزی است.

وی با اشاره به فعالیت نزدیک به سه هزار واحد صنعتی تولیدی در استان مرکزی افزود: در گذشته نوسانات ارز، تصمیم های خلق الساعه و به کار بردن بسیاری دیگر از روش های غیرعلمی در عرصه اقتصاد، صنعت و تولید استان را با مشکلات جدی مواجه کرده بود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اکنون بسیاری از واحدهای تولیدی با ظرفیتی کمتر از ظرفیت اسمی خود فعال هستند تصریح کرد: دولت تدبیر و امید تا جایی که توانسته مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی را در بخش بانک ها، تامین اجتماعی و مالیات حل کرده است.

زمانی قمی به مزیت و ظرفیت استان مرکزی در جذب سرمایه اشاره و اظهار کرد: برای جذب بهنگام و منطقی سرمایه های ایرانیان خارج از کشور و و غیرایرانی ها ستادی در استان تشکیل شده که امیدواریم گام های موثری بردارد.

وی تاکید کرد: باید با همکاری همه سلایق و گروه ها از فرصت تاریخی شرایط پساتحریم و پسابرجام استفاده کنیم.

*** مهمترین مطالبه مردم استان مرکزی کاهش آلودگی هوا است

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک جدی ترین مطالبه مردم این استان است گفت: این معضل نگرانی همه مردم، سازمان ها و تشکل های مردم نهاد را در پی داشته است.

وی به اقدامات مدیریت استان در این راستا اشاره و اظهار کرد: تبدیل سوخت نیروگاه اراک از مازوت به گاز، خارج کردن دیگ های قدیمی و آلوده کارخانه آلومینیوم از مدار تولید، آغاز خروج کارخانه آند سازی آلومینیوم از شهر اراک و انجام سایر اقدامات زیربنایی در حوزه حمل و نقل استان و شهرداری از جمله مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید به منظور کاهش آلودگی هوای استان مرکزی است.

زمانی قمی همچنین از ایجاد 300 هکتار فضای سبز از جمله کمربند سبز کلانشهر اراک خبر داد و گفت: با انجام این اقدامات شمار روزهای آلوده کلانشهر اراک از 123 روز آلوده در سال 92 به 58 روز در سال جاری کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: اقدامات انجام شده در این ارتباط خوب است اما کافی نیست.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه طراحی نقشه توسعه استان بخصوص نقاط صنعتی باید به گونه ای باشد که در آینده گرفتار این مشکلات نباشیم خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم تا شهرهای دلیجان و ساوه نیز با توجه به شرایط خود به مشکل کلانشهر اراک گرفتار نشوند.

بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از 16 آبان جاری در تهران آعاز به کار کرده و تا 22 همین ماه ادامه دارد.معاون اداره کل روابط عمومی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها