Portal_background_image

معاون سياسي استاندار؛ نقد منصفانه راهبردي براي توسعه و پيشرفت كشور است/ مسئولان از تخريب و تضعيف يكديگر خودداري كنند

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در نشست تخصصی کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: نقد منصفانه امری پذیرفته و ضروری است و باعث رشد و توسعه کشور و جامعه می شود و همه از آن استقبال می کنند ولی آنچه بر کار و روحیه افراد لطمه می زند تخریب است .

حسن بیگی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با یادآوری برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در 29 اردیبهشت ماه امسال، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی علیرغم  تبلیغات گسترده ای که از سوی شبکه های ماهواره ای صورت می گرفت ، با فهم سیاسی  خود در انتخابات 29 اردیبهشت ماه حماسه جدیدی را خلق کردند.

وی بیان کرد: در اواخر ساعت اعلام شده برای اخذ رای با بازدیدی که با حضور استاندار مرکزی و رئیس کل دادگستری استان از شعب انجام شد شاهد حضور مردم در صف های طولانی بودیم که بطور مثال در دبیرستان شکرائی که دارای دو صندوق اخذ رای بود حدود 150 نفر در صف حضور داشتند که تاساعت 12 شب امکان اخذ رای از حدود 20 نفر وجود داشت لذا بسیاری از هم وطنان ما که  تعداد آنها  2 تا 4 میلیون نفر در کشور برآورد می شود به این طریق نتوانستند رای بدهند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: همه مسئولان با تلاش و کار بیشتر و رفع مشکلات استان و کشور باید جوابگوی این اطمینان و اعتماد مردم باشند.

وی با  اشاره به  دیدار صمیمی مسئولان و سران سه قوه با رهبر معظم انقلاب ، ابراز کرد: در این دیدار دکتر روحانی گزارش برخی از اقدامات انجام شده در دولت یازدهم را ارائه کردند و برنامه هایی را برای دولت آینده مطرح نمودند که همه مدیران و مسئولان مخاطب این برنامه ها هستند  و باید برای اجرایی شدن این برنامه ها بیش از پیش تلاش کنند.

حسن بیگی بیان کرد: تحقق برنامه هایی که مورد نظر دولت است و برنامه ها و مسائلی که خاص استان می باشد نیازمند  وحدت ، همراهی و همفکری همه مسئولان، طیف ها، جریانات و تشکل های سیاسی و همچنین  سایر قوا یعنی نمایندگان مجلس و قوه قضاییه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری افزود: غفلت مسئولان و پرداختن به مسائل حاشیه ای آنان را از پیگیری مسائل اصلی غافل می کند و افرادی که در این زمینه ضرر و زیان می بینند مردم و جامعه است.

وی ادامه داد: امروز انتخابات به پایان رسیده و رقابت ها تمام شده  و دوران رفاقت آغاز شده است و همه  باید برای ساختن استانی در خور و شان مردم این استان که همواره همراه نظام هستند و در همه صحنه ها حضور دارند ، تلاش کنیم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی  گفت: انتقاد و نقد منصفانه امری پذیرفته و ضروری است و باعث رشد و توسعه کشور و جامعه می شود و  همه از آن استقبال می کنند ولی آنچه بر کار و روحیه افراد لطمه می زند تخریب است .

حسن بیگی افزود:  توجه به مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ استان  که باید به طور جدی رصد شوند و لحظه ای غفلت باعث بروز مشکلات برای این واحدها می شود ، وضعیت اشتغال که با توجه به وضعیت مناسب استان مرکزی در این زمینه در برخی شهرستان ها همانند خمین و شازند درصد اشتغال برای جوانان مناسب نیست، وجود آسیب های اجتماعی که مواردی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است به جد پیگیری می شود و هنوز هم مواردی وجود دارد که باید پیگیری شود بیانگر این مهم است که مسئولان باید از پرداختن به مسائل حاشیه ای اجتناب کنند و  به جد پیگیر مسائل و مشکلات استان باشند .

وی ادامه داد: بحث اشتغال جوانان، مقابله با آسیب های اجتماعی و ... مسائل کوچکی نیستند  مسئولین  باید برای حل این مشکلات و سازندگی استان وقت بگذارند و  در هر رده و مقامی از تخریب و تضعیف یکدیگر خودداری کنند.  

حسن بیگی گفت: حماسه مردم در انتخابات پیامی برای مسئولین در همه حوزه ها داشت که آن کار، پیگیری و وقت گذاشتن بیشتر است ، همه  باید تحت حمایت و هدایت های نماینده ولی فقیه در استان تلاش کنیم تا بتوانیم با وحدت کلمه به مشکلات عدیده استان فائق شویم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی گفت: در انتخابات دو دیدگاه مطرح بود و مردم به یک دیدگاه رای بیشتری دادند مسلماً قاعده و اصول منطقی آن است که کشور براساس دیدگاهی که رای بیشتری آورده اداره شود که اصلی پسندیده است.

وی افزود: همه باید با جدیت کار مردم را پیگیری کنیم و پاسخ اعتماد مردم را در عمل بدهیم نه با شعار چرا که مردم  می بینند که چه کسی کار و مسائل را پیگیری می کند و قدردان زحمات خدمتگزاران خود هستند.

وی ادامه داد: اگر امروز صداهایی در استان شنیده می شود این صداها  لطمه ای که می زند باعث تضعیف کار می شود،  باعث می شود فکر و ذهن مسئولان به سمتی برود که وارد مباحث حاشیه ای شوند و غفلت در کار حاصل می شود و در نهایت کار مردم لطمه می بیند ،البته این گونه نیست و مطمئن هستم همه مسئولین با تدین و دیانتی که دارند به دنبال حل مشکلات مردم هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: وجود تهدیدات خارجی نیز  از مسائل مهم است،  داعش تهدید بالقوه ای برای همه کشورها حتی کشورهای اروپائی که زمانی ادعا می کردند در امنیت کامل هستند، می باشد.

وی افزود: در 17 خرداد در تهران شاهد حملات تروریستی بودیم و اگر مسئولان امنیتی کشور لحظه ای از گروه هایی که معاند و اسلحه به دست هستند غفلت کنند آنها می توانند به مرزها نفوذ کرده و به کشور ضربه بزنند .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: آسیب های اجتماعی و رسیدگی به آن همسطح توجه به مباحث اقتصاد مقاومتی و از تاکیدهای مقام معظم رهبری است و بر این اساس باید اقدام های دستگاه های اجرایی برای مقابله با این آسیب هاعلمی، گره گشا و فوق العاده باشد.

وی ادامه داد: دستگاه هایی که از اعتبارات این بخش بهره مند شده اند باید از انجام اقدام های عادی و روزمره دوری کنند و گزارش این فعالیت ها را به این کارگروه ارایه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: با تدوین سند مقابله با آسیب های اجتماعی برای نخستین بار در این استان و انجام اقدام های انجام شده هم اکنون طلاق به عنوان یکی از معضل های اجتماعی درصدی کاهش یافته است.

حسن بیگی با یادآوری ایجاد 2 مرکز کنترل آسیب های اجتماعی در ساوه و شازند، افزود: این اقدام کار مفیدی است و باید کار مقابله با آسیب های اجتماعی از مرکز استان به شهرستان ها انتقال یافته و فرمانداران نیز در این حوزه همکاری لازم را داشته باشند.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها