Portal_background_image

معاون اجرايي رئيس جمهور در آيين افتتاح سامد اراك: نظرسنجي از نخبگان و مردم چراغ راه دولت در سفر به استان مركزي است

معاون اجرائی رییس جمهور در آئین راه اندازی مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در استان مرکزی که با حضور استاندار در دانشگاه پیام نور اراک برگزار شد، گفت: نظرسنجی از نخبگان و مردم چراغ راه دولت در سفر به استان مرکزی است.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی ریاست جمهوری  اظهار  کرد: دولت قبل از ورود به استان مرکزی علاوه بر دانشی که از طریق ارتباط با دستگاه‌های اجرایی استان کسب کرده برای اینکه به مسائل استان اشراف کامل‌تری پیدا کند از طریق 2 مرکز نظرسنجی اقدام به انجام این مهم کرده است.

وی افزود: با مذاکراتی که با کارشناسان و 90 نفر از اساتید در دانشگاه‌های مختلف استان مرکزی انجام شد به این نتیجه رسیدیم که نظرسنجی از نخبگان و مردم می‌تواند چراغ راه دولت یازدهم برای این سفر باشد.

شریعتمداری تصریح کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی مهد مشاهیر و بزرگمردان است و هم استانی شما افرادی ذی‌صلاح در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی، علمی و اقتصادی در مرکز و سایر نقاط کشور هستند که منشا خیر و برکت هستند.

وی ادامه داد: جلسه‌ای با متنفذین استان در تهران تشکیل شد که پای صحبت این نخبگان و نمایندگان استان نشستیم و مطالب بیان شده به طور خلاصه به رئیس جمهور منتقل شد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به ایجاد بسترهای ارتباطی مردم و دولت در سفر به استان مرکزی گفت: یکی از تدابیر دولت برای دریافت نظرات و پیشنهادات مردم که در گذشته به صورت سنتی با دریافت نامه در کوچه خیابان توسط خودروهای همراه انجام می‌شد این دولت تلاش کرد تا روحیه شنوایی نسبت به مشکلات را تقویت کند و به نحوه عزت‌مندی پاسداری کند.

وی افزود: در زمینه ارتباطات مردمی مرکز سامد راه‌اندازی شد و سامانه سامد زمینه برقراری ارتباط عزت‌مند مردم با دولت را فراهم کرده و در همه استان‌ها این سامانه فعالیت خوبی داشته است چرا که تعداد نامه‌های مکتوب، کمتر شده و مردم به این روش جدید روی آورده‌اند تا تقاضاها از طریق سیستم ارتباطی به اپراتورها داده شود مردم با کد رهگیری پیگیر کار خود باشند.

شریعتمداری ادامه داد: مردم مطمئن باشند هر آن چه اپراتورها دریافت می‌کنند مورد بررسی ما در مرکز قرار می‌گیرد و هر آن چه قابلیت اجرا داشته باشد به مرحله اجرا می‌رسد و این اطمینان را می‌دهیم که موارد به اطلاع رئیس جمهور می‌رسد و هیچ موضوعی از دید همکاران ما دور نمی‌ماند.

معاون اجرائی رئیس جمهور با اشاره به راه‌اندازی مرکز ارتباطات ریاست جمهوری در اراک گفت: افتتاح سامانه سامد که امروز انجام شد اعلام آغاز فعالیت‌های اجرایی مربوط به سفر کاروان تدبیر و امید به استان مرکزی است.

وی افزود: قبل از اینکه عملیات اجرایی آغاز شود سلسله فعالیت‌های متراکمی با همکاری استاندار مرکزی، معاونان وی و مسئولان اجرایی و ارشد استان با مذاکره و مکاتبه با دستگاه‌های ملی و نظام برنامه‌ریزی کشور بیش از دو ماه پیش انجام شد که حاصل آن تصمیمات رئیس جمهور برپایه بررسی کارشناسانه و متقن امور است تا نتایج آن خیر و برکت را برای زندگی مردم استان به همراه داشته باشد.

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز  گفت: این استان با تمام قوا منتظر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید است و همه شنیده ها حاکی است که مردم نقاط مختلف استان در 12 شهرستان به صورت خودجوش به ویژه در اراک و خمین در آیین استقبال و شنیدن سخنان رئیس جمهوری شرکت می کنند. 

گفتنی است این ستاد در رویداد مهم سفر ریاست جمهوری و کاروان تدبیر و امید به صورت ویژه و با شکل گسترده با حضور نزدیک به 200 نفر کاربر به صورت 24 ساعته در مدت 72 ساعت پاسخگوی شهروندان است.

مردم این استان با تماس از طریق تلفن 111 به این سامانه متصل می‌شوند و در خصوص درخواست‌‌های آنان تشکیل پرونده داده می‌شود. درخواست‌ها در مراحل بعد بررسی شده و در اسرع وقت توسط دستگاه‌های اجرایی رسیدگی و از طریق ریاست جمهوری نظارت می‌شود.

*** بازدید معاون اجرایی رییس جمهور از مجتمع ماشین سازی اراک

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور یه همراه زمانی قمی استاندار مرکزی، علی اصغر احمدی معاون هماهنگی و پیگیری معاونت اجرایی و تعدادی از مسئولین نهاد ریاست جمهوریصبح امروز  از مجمتع ماشین سازی اراک  بازدید  کرد

ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در گلزار شهدای اراک، بهره برداری از سامانه ارتباط مردمی ریاست جمهوری در استان مرکزی و شرکت در نشست سرمایه گذاران ایرانی (شهروندان استان مرکزی) مقیم خارج از کشور به اراک، برگزاری نشست هماهنگی سفر کاروان تدبیر و امید و بازدید از خطوط تولید ماشین سازی اراک از برنامه های تدارک دیده شده سفر معاون اجرایی رئیس جمهوری به اراک است.

یادآور می گردد رئیس جمهوری در روزهای دوم و سوم آبان ماه به عنوان سی و دومین مقصد سفرهای استانی به استان مرکزی سفر می کند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  1. محسن میرآبادی در تاریخ

    درود بر رییس جمهور محبوب و مردمی جناب آقای دکتر روحانی باتشکر از زحمات تمامی دست اندرکاران راه اندازی سامانه سامد استان مرکزی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 

 
 

مطالب ویژهمطالب اختصاصی
آخرین اخبار دفاتر استانداری

آخرین اخبار بخشداری ها