Portal_background_image

استاندار در ديدار با اعضاي هيئت مديره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان : نظام مهندسي ساختمان قلب تپنده مديريت شهري كارآمد است

استاندار مرکزی در دیدار با اعضای هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: نظام مهندسی ساختمان قلب تپنده در مدیریت شهری کارآمد است و ارتباط موثر این نهاد در ساخت و سازها باید مورد توجه مردم و حوزه های متولی اجرایی باشد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برای داشتن شهرهای زیبا با معماری مطلوب نیاز است که به صورت هوشمندانه از ظرفیت نظام مهندسیدر این راستا بهره گرفته شود.

وی اظهار داشت: آهنگ رشد شهری اراک مسیر مطمئنی ندارد باید شیوه های کارشناسی به کار گرفت که در سال های آتی منظر زیبای شهری و معماری اصولی در سازه های شهری رخ دهد.

استاندار مرکزی گفت: نیاز است که در ساخت برخی سازه های شهری نظیرتقاطع های غیرهمسطح در اراک دقت بیشتری شود و هماهنگی معماری آن ها با کلیت شهر مد نظر قرار گیرد.

آقازاده افزود: فرآیند امور برای طرح 58 متری لازم است ترکیبی از نظرات استانداری و شهرداری در کنار دیدگاه بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد باشد.

وی اظهار داشت: شهرداری، شورای اسلامی و مردم باید در این موضوع محوریت را امور کارشناسی و همه جانبه نگر قرار دهند تا به تصمیم اصولی دست یابند.

استاندار مرکزی گفت: مجموعه تاریخی بازار اراک به عنوان نماد و شاخص هویتی و کالبدی این شهر است و باید توجه لازم به این اثر تاریخی مهم بشود.

آقازاده افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی باید با بهره گیری از گروه های متخصص که در این مجموعه صاحب ایده هستند در حفظ و احیای بافت قدیم و همچنین توسعه شهری نوین در کنار شهرداری نقش آفرین باشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی نیز گفت: پنج هزار و 150 نفر در استان در این نهاد کارشناسی و تخصصی عضویت دارند.

 ثاقبی افزود: اظهار نظر کارشناسی و راهبری امور طراحی، محاسبات، نظارت، مجری، آبفا، نظارت انشعابات و تفکیک ساختمان از خدماتی است که توسط این مجموعه انجام می شود.

وی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی استان در شهرهای اراک، ساوه، دلیجان، محلات و خمین فعال است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی گفت: تعرفه نظام مهندسی از سال 95 تغییر نداشته و اعضا خواهان تغییر قیمت این شاخص هستند.

ثاقبی افزود: در حوزه ساخت و ساز ساختمانی استان  اغلب طرح ها مجری ذی صلاح ندارند و این نقیصه  موجب نگرانی نظام مهندسی ساختمان است چرا که باعث کاهش کیفیت ساخت وسازها می شود.


دسته بندی

کارشناس اداره کل روابط عمومی استانداری


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها