Portal_background_image

استاندار: نظام مالياتي از ابزار ايجاد عدالت در جامعه است

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با مدیران امور مالیاتی استان که به مناسبت هفته امور مالیاتی در محل دفتر ایشان برگزار شد، گفت: نظام مالیاتی در هر کشور از ابزار مهم ایجاد عدالت اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در همه اعصار چه سنتی و چه مدرن مسئولیتهای متنوع و شناخته شده ای  همچون امنیت ، آموزش ، بهداشت و درمان و... متوجه دولتها بوده است که تحولات هم نتوانسته انجام این مسئولیتها را خدشه دار کند .

وی بیان کرد:  انجام به موقع و درست این مسئولیتها در گرو ترویج عدالت در همه حوزه ها توسط حاکمیت و دولت است که از ابزارهای جدی گسترش عدالت در جامعه تنظیم و وضع نظام مالیاتی است .

زمانی قمی تصریح کرد: نظام مالیاتی در هر کشور و دولت تنظیم کننده جریان عدالت و ترویج عدالت در بخشهای دیگر جامعه است.

استاندار مرکزی ادامه داد: وضع نظام مالیاتی و اجرای صحیح آن از ایجاد فاصله طبقاتی در جامعه، انباشت سرمایه در یک نقطه و انباشت فقر در نقاط دیگر جلوگیری می کند .

زمانی قمی ابراز کرد: نظام سازمان یافته مالیاتی از ویژه خواری و رانت خواری جلوگیری می کند و توزیع ثروت را تنظیم می کند، توزیع درست ثروت به معنای ترویج عدالت در جامعه است.

وی افزود: باید همه ابزار و زمینه ها را برای ترویج عدالت بکار گیریم که مالیات و نظام مالیاتی از ابزار مهم در این راستا به شمار می روند.

استاندار مرکزی بر نقش متفاوت سازمان امورمالیاتی در کشور تاکید کرد و گفت:  در دنیایی که دانائی و اقتصاد پویا می تواند به ابزارهایی کارآمد در کشورها  تبدیل شود در این میان باز هم  نظام و سازمان مالیاتی به کمک دولتها می آید.

استاندار مرکزی با اشاره به نظام جامع مالیاتی که در استان مرکزی به عنوان پایلوت اجرا شده است، گفت: روشهای وصول مالیات مربوط به سالهای 1345  و دورتر کنار گذاشته شده و روشهای نوینی جایگزین این قوانین شده است که می تواند فرهنگ مالیاتی را ترویج دهد، مانع از فرار مالیاتی شود و افزایش درآمد کشور را در پی داشته باشد.

زمانی قمی با اشاره به وابستگی کشور به درآمدهای نفتی ، اظهار کرد: برای رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باید به امر وصول درآمد مالیاتی بیشتر توجه کنیم چرا که هر چه به سمت درآمدهای مالیاتی پیش رویم یعنی به سمت رونق تولید، اقتصاد پویا ،فعال بودن بخش خصوصی و کوچک کردن دولت پیش رفته ایم.

استاندار مرکزی گفت: صاحبان اندیشه و تفکر در حوزه اقتصاد باید برای کاهش و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی و تکیه بر ابزارهای کارآمد و ممکن برای افزایش درآمدهای مالیاتی تلاش کنند.

وی  ادامه داد: افزایش درآمدهای مالیاتی از آن جهت که نشان دهنده رونق تولید و تحول در حوزه اقتصاد است دارای ارزش است و می تواند به عنوان ابزاری خوب برای توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی مورد عنایت قرار گیرد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولتها باید انعطاف پذیری داشته باشند و در شرایط متفاوت بتوانند تصمیمات خردمندانه بگیرند، با توجه به شرایط اقتصادی و منطقه ای حاکم بر کشور باید با بکارگیری تصمیمات منطقی و بدور از اعمال فشارهای غیر معقول به رونق اقتصاد و  واحدهای تولیدی کمک کنیم.

استاندار مرکزی  ضمن تقدیر از اقدامات اداره کل امور مالیاتی استان، گفت: سازمان امور مالیاتی باید انعطاف پذیری لازم را داشته باشد و به نحوی عمل نماید که هم روند تولید کشور مختل نشود و هم نظام مالیاتی پیش برود تا اقتصاد بیش از این زمین گیر نشود.

زمانی قمی  اصلی ترین دشمن انقلاب ، جمهوری اسلامی و مردم را معضل بیکاری عنوان کرد و گفت: باید با تدبیر و خرد عمل کنیم تا بتوانیم در جهت حل این معضل گام های موثری برداریم.

گفتنی است در این نشست مدیر کل امور مالیاتی استان گزارشی ارائه کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها