Portal_background_image

استاندار مركزي: نظام خدمات اجتماعي كارآمد سرمايه اي ارزشي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل بهزیستی استان که با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد، گفت: نظام خدمات اجتماعی کارامد و اثربخش سرمایه ارزشی جامعه است و سازمان بهزیستی در این حوزه کارنامه درخشانی دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: وظایف بهزیستی وظایفی متنوع در حوزه های مختلف اجتماعی است و کسانی که در این سازمان خدمت می کنند، بایستی از این فرصت برای خدمت به جامعه و نیازمندان جامعه بهره بگیرند.

وی گفت: خیل عظیمی از جامعه هدف سازمان بهزیستی را افراد و اقشاری تشکیل می دهند که بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند، بنابراین فعالیت های این سازمان از حساسیت های ویژه ای برخوردار است.

آقازاده تصریح کرد: سازمان بهزیستی با افرادی مواجه است که در طول عمر خود شاید هیچ وقت رنگ آرامش و آسایش را ندیده اند و این کارکنان بهزیستی هستند که با خدمات صادقانه و صبر و شکیبایی تلاش می کنند این آلام و رنج ها را که ناشی از مشکلات و معلولیت ها است در آنها کاهش دهند، بنابراین کار در بهزیستی حساس و مهم و در عین حال سخت و طاقت فرسا است که باید گفت این فداکاری جای تقدیر دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اجرای برنامه افزایش 14 درصدی حقوق مستمری بگیران این سازمان حمایتی در اردیبهشت ماه سال جاری کلید می خورد.

محسنی بندپی افزود: از اردیبهشت ماه امسال رقم پرداخت مستمری برای هر خانواده یک نفره به یک میلیون 480 هزار ریال، خانوارهای سه نفره سه میلیون و 250 هزار ریال و خانواده پنج نفر به بالا به چهار میلیون و 600 هزار ریال افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: برابر قانون تا پایان برنامه ششم توسعه باید هرسال مستمری مددجویان تحت حمایت بهزیستی روند افزایشی داشته باشد و ملاک آن مستمری تعیین شده در قانون است.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه گفت: لایحه حمایت از افراد دارای معلولیت جامع ترین لایحه ای است که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که در هفته گذشته مصوب شد و به زودی اجرایی می شود.

محسنی بندپی افزود: آسیب های اجتماعی، مصون سازی جامعه در برابر رفتارهای پرخطر و استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در مهار آسیب ها، سه راهبرد بهزیستی در دولت تدبیر و امید است که براساس یافته های علمی و آینده پژوهشی دنبال می شود.

وی ادامه داد: هر سال 25 هزار معلول در کشور متولد می شود که در اجرای در ماده 5 برنامه ششم توسعه برای جلوگیری از تولد فرزندان معلول غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج اجباری شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در برنامه مشاوره و غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج در سال گذشته 108 هزار زوج جوان شرکت داشتند و از تولد فرزندان معلول جلوگیری شد.

بندپی گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و موسسه های خیریه در کاهش آسیب های اجتماعی با نگاه اجتماع محور اثر بخش است و این سازمان بیشترین واگذاری تصدی مسئولیت را به تشکل های مردم نهاد داشته و این موسسات را به همکاری فراخوانده است.

وی اظهار کرد: بهزیستی در تلاش است تا با اقدامات پیشگیرانه و به موقع برای مهار و کنترل آسیب های اجتماعی اقدامات کارآمدی داشته باشد.
گفتنی است در این آیین از زحمات بهروز رفیعی قدردانی و زهرا امینی به عنوان مدیرکل بهزیستی استان مرکزی معرفی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها