Portal_background_image

استاندار در نشست بررسي مشكلات پروژه هاي عمراني شهرستان شازند: نظارت بر توزيع اعتبارات ملي ضروري است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست بررسی مشکلات پروژه های عمرانی شهرستان شازند گفت: نمایندگان در لایحه بودجه 98 به این مهم توجه داشته باشند که در توزیع اعتبارات ملی نظارت کافی مد نظر قرار گرفته شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: توزیع اعتبارات ملی که به استان ها تخصیص می یابد نیازمند نظارت همه جانبه است.

وی اظهار داشت: توزیع اعتبارات متمرکز دستگاه های استانی نیز باید با کار کارشناسی همراه باشد تا براساس اولویت و ضرورت استان ها تصمیم سازی صورت گیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: 8 کیلومتر راه ارتباطی شازند - ازنا انجام شده و قرارداد 740 میلیارد ریال برای ادامه اجرای این محورمنعقد شده است که در طول سال های آینده پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: هم اینک آبرسانی به 40 روستا از سد کمال صالح توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی انجام می شود.

استاندار مرکزی گفت: یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای این طرح آبرسانی نیاز است که باید توسط منابع ملی تامین شود.

نماینده مردم شهرستان شازند در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به تردد بالا و افزایش تصادفات در جاده اراک -ازنا، شهباز - خمین و اراک ـ بروجرد اصلاح این محورها مطالبه جدی مردم است که انتظار می‌رود این پروژه‌ها در اولویت قرار گیرد و اجرای آن تسریع شود.

ابراهیمی با ابراز خرسندی از توسعه ریلی در شهرستان شازند اظهار داشت: این توسعه ریلی محور زالیان به غرب کشور را پوشش می‌دهد که باید رعایت مسائل ایمنی در آن به‌خوبی لحاظ شود.

وی تصریح کرد: چندین روستا با مشکل جدی تأمین آب شرب مواجه هستند که باید تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اندیشیده شود.

وی با اشاره به دیگر مشکلات این شهرستان گفت: مسیرهای توسعه و ارتباط مسافران با شهر توره قفل‌شده و به‌جای توسعه این شهر، شاهد پسرفت هستیم و با توجه به اینکه شهر توره مرکز بخش است می‌طلبد با اقدامات کارشناسی شده، گام‌های مؤثری در راستای توسعه و مرتفع کردن مشکلات این شهر برداریم.

 عرب فرماندار شهرستان شازند نیز  مهم‌ترین مشکل مردم روستا های بخش سربند را کمبود آب عنوان کرد و گفت: چند سال گذشته به منظور آبرسانی به ۴۰ روستا کلنگ‌زنی شده که امیدواریم فاز به فاز در تسریع این پروژه اقدامات لازم صورت گیرد.

فرماندار شازند افزود: توسعه محورهای ارتباطی، تامین آب آشامیدنی، شبکه اینترنت، تلفن همراه و ضریب نفوذ شبکه های صدا و سیما از جمله مشکلاتی است که باید در بخش سربند شازند برطرف شود.

 عرب افزود: تامین چراغ های برق در منطقه برای بهره مندی از انرژی، نیاز دیگر روستاهای شهرستان است.

وی اظهارداشت: روستاهای بالای 10 خانواراین شهرستان از نعمت گاز برخوردارند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها