Portal_background_image

استاندار مركزي عنوان كرد: نظارت برحسن اجراي قانون مهم ترين وظيفه بازرسان انتخابات است

زمانی قمی استاندار مرکزی در جلسه آموزش بازرسان شعبه ثبت نام اخذ رای انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی که در فرهنگسرای آیینه شهر اراک برگزار شد، نظارت برحسن اجرای قانون را مهم ترین وظیفه بازرسان انتخابات عنوان کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی  اظهار کرد: در امر انتخابات هیچ عنصری را فراتر از قانون نداریم و نگاه دولت نیز براین است.

وی بیان کرد: بازرسان انتخابات با تکریم دیگران و با رعایت ادب، و متانت  از اجرای قانون دفاع کنند، و چه بسا که بسیاری از بازرسی ها در سرنوشت انتخابات تاثیر گذار خواهد بود.

استاندار مرکزی با اشاره به عملکرد قابل قبول هیات های اجرایی ، گفت: آنچه هیات های اجرایی بعنوان خروجی ارائه کردند نشان دهنده نگاه دولت بود، نگاه دولت بر تکریم مردم است و در همه مراحل برگزاری انتخابات بر اجرای مر قانون تاکید  دارد.

وی گفت: مردم داور هستند و عملکرد هیات های اجرایی و سایر دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات را با حساسیت و ظرافت رصد می کنند.

زمانی قمی ابراز امیدواری کرد: هدف های متعالی جمهوری اسلامی و نظرات رهبری در انتخابات هفتم اسفندماه امسال با شور ، شوق و نشاط و حضور حداکثری مردم با قوت بیشتری دنبال شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی مبانی و اعتقادات مردم و نقش مردم که باید محور تعیین سرنوشت در جامعه باشند، مورد غفلت و بی احترامی قرار می گرفت و در آن زمان مردم حول محور رهبری آزاده و بزرگ جمع شدند و توانستند ریشه های استبداد داخلی و خارجی را ازبین ببرند.

زمانی قمی ابراز کرد: امام راحل بعنوان فقیهی بزرگ و دین شناس قرائتی اصیل از اسلام و دین ارائه نمود که حق حاکمیت مردم در تعیین سرنوشت خود را به رسمیت شناخت و دین و آزادی هر دو در کنار هم قرار گرفتند.

وی گفت: چند ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی رفراندوم برگزار شد و مردم به جمهوری اسلامی رای دادند و در بقیه مسیرهایی که در استقرار جمهوری اسلامی پیاده شد  نیز حاکی از رفاقت و تعامل این دو عنصر هستند.

استاندار مرکزی با تاکید بر اینکه گفتمان و قرائتی از دین را دنبال کنیم که در تعامل با حق تعیین سرنوشت توسط مردم باشد،گفت: امام راحل آرای مردم را زینت نمی دانست و اگر گفتمان و قرائت هایی را از جامعه می شنویم که تلاش می کنند معرفی کنند که رای مردم زینت است و یا امام راحل برای مصالحی به آرای مردم توجه نمود اینها اتهاماتی است که به اصل روایتهای اصیل از ابتدای انقلاب وارد می شود.

وی افزود: طبق دیدگاه امام راحل مردم ابزار نیستند و حق حاکمیت دارند و باید سرنوشت خود و کشور را تعیین کنند، همه نهادها مستقر شدند که به مردم خدمت کنند و طبیعی است که دین اسلام زمانی جاری و ساری است و در جامعه دیده می شود که مردم در صحنه باشند.

زمانی قمی  مردم را محور اداره کشور عنوان کرد و افزود: دولت براین گفتمان که مردم را زینت ندانیم و آنها را محور تصمیم گیری ها قرار دهیم و همچینین حفظ مبانی دینی به صورت اصیل با همان گفتمان مورد تاکید امام و رهبری ، تاکید دارد .

وی ابراز کرد: باید به اصول ثابت و محکمات انقلاب رجوع و از آنها دفاع کنیم ، محکمات انقلاب مردم را حاضر و ناظر و همه ارگانهای کشور را در خدمت مردم می داند.

استاندار مرکزی گفت: دولتی که با 19 میلیون رای مستقیم مردم مستقر می شود همه جامعه ایران اسلامی را نمایندگی می کند و باید مورد تکریم واقع شود.

وی با اشاره به اینکه  آئین اسلام بر منطق و گفتگو و تکریم دیگران تاکید دارد ، افزود:  اساس آئین اسلام و همچنین انقلاب اسلامی  برتکریم همه مردم ، دستگاهها و نهادهای خدمتگزار است، ممکن است ما بررسی ، انتقاد و یا بحث کنیم ولی تخریب که بخشی از علائم افراطی گری است در دین مبین اسلام جایگاهی ندارد.

زمانی قمی با اشاره به اینکه زمانی که منطق کنار گذاشته می شود، تخریب صورت می گیرد، بیان کرد: انسان مسلمانی که به حضرت علی (ع) که مظهر مروت، فتوت، مردانگی و حریت بود افتخار می کند، هیچ وقت تخریب نمی کند. 

گفتنی است در این جلسه فرماندار شهرستان اراک نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها