Portal_background_image

نصرالهي: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت نظام را در برابر دشمنان بیمه می کند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت نظام مقدس جمهوری اسلامی را در برابر هجمه دشمنان بیمه می کند.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز سه شنبه در نشست اعضای شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی افزود: در هر مقطعی از زمان که فرهنگ شهادت طلبی زنده بوده ترفندهای دشمنان خنثی و عنایات خداوند شامل حال مسلمانان شده است.

وی با تاکید بر تداوم راه شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان جامعه، ادامه داد: جوانان ما باید با فرهنگ شهادت طلبی آشنا شده و با الگو قرار دادن سیره آن بزرگواران، ادامه دهنده راه آنان باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: خروجی برگزاری یادواره های شهدا باید زمنیه ساز بیعتی دوباره با آرمان های شهدا و ترویج فرهنگ شهادت طلبی در جامعه باشد که نیاز به ابتکار، خلاقیت و نوآوری دارد.

نصراللهی یکی دیگر از ویژگی های فرهنگ شهادت طلبی را همدلی و وحدت عنوان کرد و خاطر نشان کرد: آنچه که امروز ما را در جهان پرآوازه کرده فرهنگ شهادت طلبی، پاسداری از دین و وحدت و انسجامی است که در میان مسلمانان وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت باید در قالب کوتاه، میان و بلند مدت برنامه ریزی کرده و اجرای آن با مشارکت دستگاه ها به صورت منطقه ای برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی تاکید کرد: نگاه به مفهوم ایثار نباید تنها یک مقوله آرمانی باشد بلکه این مفهوم عمیق و پرمحتوا باید بگونه ای تعریف شود که در زندگی روز مره مردم ملموس و تاثیرگذار باشد.

نصراللهی یادآور شد: در حوزه فعالیت های فرهنگی و ترویجی مرتبط با فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت نیازمند بازخوانی فعالیت ها هستیم و باید به ضرورت میزان تاثیرگذاری و سنجش آن نیز بیشتر توجه کرد.

معاون برنامه ریزی استاندار در ادامه این نشست گفت: در بررسی های انجام شده 13 دستگاه به صورت رسمی به لحاظ برخورداری از ردیف بودجه ای استانی و 142 دستگاه به صورت غیر رسمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می کنند.

ˈمحمدرضا عاشوریˈ افزود: از سال 1387 تاکنون 230 میلیارد ریال اعتبار در بخش فرهنگی و تبلیغی 13 دستگاه استانی اختصاص داده و هزینه شده است.

وی بیان کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قشرهای مختلف مردم به خصوص جوانان و برگزاری آیین های اثرگذار باید به لحاظ کمی و کیفی برنامه ریزی انجام شده و خروجی آن رصد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در ادامه این نشست گفت: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی را تضمین می کند.

ˈمصطفی مشایخیˈ افزود: در حوزه ایثار و شهادت فعالیت های گسترده، پرمحتوا و اثرگذار بسیار زیادی انجام شده اما با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی بیان کرد: برگزاری نخستین یادواره شهدای هنرمند، ورزشکار، زنان شهیده، جشنواره فیلم کوتاه دفاع مقدس، موسیقی حماسی، چاپ کتاب های مختلف، پخش زندگینامه شهدا و جمع آوری خاطرات رزمندگان از اقدام و برنامه های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان مرکزی بوده است.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی نیز در ادامه این نشست گفت: برای ترویج، نهادینه شدن و کارکرد حوزه فرهنگ ایثار و شهادت باید نگاه فرآیندی در برنامه ریزی ها حاکم شود.

ˈشاهین فرشادˈ افزود: برای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت باید دستگاه های متولی نگاه حرفه ای و تعامل خود را با رسانه ها پر رنگ تر کرده زیرا رسانه ها تعیین کننده سلیقه مخاطبان هستند.

وی بیان کرد: برگزاری برنامه ها و یادواره های تخصصی شهیدان والامقام در جذب مخاطبان اثرگذار است و باید برنامه ها با همکاری بیشتر دستگاه ها به صورت منطقه ای و چند شهرستان با یکدیگر برگزار شود.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی تاکید کرد: مقوله فرهنگ، پدیده ای اجتماعی است بنابراین نهادینه شدن آن زمان بر و طولانی است و نباید از حجم و اثرگذاری برنامه ها کاسته شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها