Portal_background_image

نصرالهي: صيانت از حقوق شهروندي بايد مورد توجه قرار گيرد


معاون سیاسی و امنیتی استانداری گفت: صیانت از حقوق شهروندی بايد در دستگاه هاي اجرايي و ادرات به خاطر اهميت آن مورد توجه قرار گيرد كه با تحقق صيانت از حقوق شهروندي می توان بسیاری از مشكلات را در دستگاههای اجرایی كاهش داد.
 

معاون سیاسی و امنیتی و رییس كارگروه صیانت از حقوق شهروندی استان مركزی عصر دوشنبه در نشست اعضای كارگروه صیانت از حقوق شهروندی استان مركزی افزود: باید تمام شاخص‌های مربوط به صیانت از حقوق شهروندی شناسایی شود تا با بومی سازی آنها و با توجه به بافت جمعیتی خاص هر شهرستان، از حقوق شهروندان به خوبی صیانت شود.
ابوالقاسم نصرالهی، با تاكید بر ضرورت توجه به آشنا كردن مردم و مسوولان از حقوق متقابل خود اظهار داشت: باید شرایطی در جامعه فراهم شود كه همه مردم با آشنایی با قوانین و مقررات اجتماعی بتوانند از حقوق شهروندی خود دفاع و از آن صیانت كنند.
وی تاكید كرد: صیانت از حقوق شهروندی با توجه به گستردگی آن باید بیشتر در ادارات و دستگاههای اجرایی مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یك ضرورت مد نظر تمامی مسوولان اجرایی باشد.
وی تصریح كرد: باید برای اجرایی شدن این مهم برخی از شاخص های مهم و اساسی آن اولویت بندی شده و به صورت جدی پیگیری و زمینه اجرایی شدن آنها به ویژه در ادارات فراهم شود.
' احمد دستمالچیان' نیز در ادامه این نشست گفت: حقوق شهروندی تكالیف كارگزاران و مردم را تنظیم می كند و بین ملت و نظام تعادل ایجاد كرده و از بروز ناهنجاری ها جلوگیری می كند.
وی ادامه داد: با تحقق كامل حقوق شهروندی دولتها پاسخگو، شفافیت گرا و مردم نیز تكلیف گرا می شوند و این مهم در اوایل انقلاب اسلامی وجود داشت و امروز توجه به این مهم باید پر رنگ تر شود.
رییس اداره صیانت از حقوق شهروندی وزارت كشور بیان كرد: حقوق شهروندی مشاركت مردم را در همه زمینه ها افزایش داده و موجب حركت عمومی ملت در عرصه های مختلف می شود.
دستمالچیان اضافه كرد: با تحقق صیانت از حقوق شهروندی مردم در كنار دولت قرار می گیرند و كاركردهای نهادها و دستگاههای دولتی در این بخش بیش از پیش تقویت می شود.
وی خاظر نشان كرد: وزارت كشور قصد دارد با گسترش نظارت و آموزش زمینه مشاركت های مردمی با دستگاههای دولتی پررنگ تر شده و به همین خاطر برنامه حقوق شهروندی باید به یك برنامه ملی تبدیل شود.
مدیر كل دفتر امور اجتماعی استانداری نیز در ادامه این نشست گفت: آقای دكتر احمدی نژاد سال 1387 دستور تشكیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی را صادر كردند كه در زمینه عفاف و حجاب، امنیت اجتماعی و حقوق شهروندی تلاش می كند.
'غلامرضا فتح آبادی' افزود: كارگروه صیانت از حقوق شهروندی 14 عضو دارد كه در زمینه های آشنایی مردم با قوانین، برگزاری دوره های آموزشی، جلب مشاركتهای مردمی، آسیب شناسی قوانین، اطلاع رسانی از حقوق شهروندی، همانند سازی، پیگیری و برخورد با تخلفات اداری فعالیت می كند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها