Portal_background_image

نصراللهی : مراقبت خانواده ها نقش بسزایی در كاهش آلوده شدن جوانان به اعتیاد دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: مراقبت و تربیت صحیح خانواده ها نقش بسزایی در پیشگیری و كاهش آلوده شدن جوانان به مصرف و قاچاق مواد مخدر در جامعه دارد.

 

ابوالقاسم نصراللهی روز سه شنبه در نشست اعضای كمیته فرهنگی و پیشگیری مواد مخدر استان مركزی در اراك افزود: خانواده ها به صورت علمی، منطقی و دوستانه عوارض مهلك مصرف مواد مخدر را برای فرزندان خود بیان كنند تا از آلوده شدن آنان جلوگیری شود.

وی بیان كرد: دشمنان با هدف آلوده كردن جوانان به مواد مخدر نسبت به ترویج و توزیع مواد افیونی سنتی و صنعتی تلاش می كنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه كرد: خانواده و دستگاه های مسوول مشكلات مصرف مواد مخدر را با استفاده از قالب های هنری و ادبیات روز به قشرهای مختلف مردم بیان كنند.

نصرالهی ادامه داد: هفته جهانی مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر فرصت مناسبی است تا مسائل مربوط به این مواد افیونی در جامعه بیش از پیش تبیین شود.

وی اظهار كرد: با معرفی الگوهای موفق به مردم به خصوص جوانان می توان كانون فعالیت آنان را برای پیشگری از مصرف مواد مخدر در حوزه های مختلف از جمله ورزشی، هنری و كار متمركز كرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار از اعضای این كمیته خواست نسبت به برگزاری برنامه های عمومی، برپایی نمایشگاه در پارك ها و مراكز تجمع مردم، اجرای نمایش های هنری خیابانی و نشست های تخصصی در رسانه ها در هفته مبارزه با مواد مخدر اهتمام جدی داشته باشند.

مدیركل دفتر امور اجتماعی استاندار در ادامه این نشست گفت: دستگاه های اجرایی در هفته مبارزه با مصرف و قاچاق مواد مخدر كارویژه های مختلفی را تعریف كنند.

'غلامرضا فتح آبادی' افزود: پخش فیلم های مختلف در سالن های اجتماعات و فرهنگسراها، اطلاع رسانی مستمر رسانه ها، هماهنگی با نشریات محلی برای پرداختن به موضوع عوارض سوء مصرف مواد مخدر، سخنرانی ائمه جمعه در خطبه ها، برگزاری نمایشگاه ها و كارگاه های آموزشی به صورت ویژه در دستور كار قرار گیرد.

وی، برگزاری مسابقات ورزشی به خصوص همایش های عمومی و پیاده روی خانوادگی، تقدیر از دستگاه های برتر مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته، ارسال پیامك، مصون سازی ادارات و كارخانه ها، نصب تصاویر شهدای مبارزه با مواد مخدر، تبیین نقش اصناف در پیشگیری از مواد مخدر، برگزاری همایش تشكل های كارگری و ارزیابی نهادها از دیگر برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

مدیركل دفتر امور اجتماعی استاندار بیان كرد: مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیشگری از مصرف مواد افیونی نیازمند عزم ملی و همسویی خانوادها و دستگاه ها است.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مركزی نیز در ادامه این نشست گفت: دستگاه های عضو این دبیرخانه علاوه بر كمیت به تقویت كیفیت و افزایش محتوا برنامه ها توجه داشته باشند.

'حسن رحیمی تبار' افزود: برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر استان مركزی در همه شهرستان ها با مسوولیت فرمانداران نیز اجرا می شود.

وی بیان كرد: فرهنگ سازی و تبلیغات وسیع از راهكارهای مهم كاهش مصرف و پیشگیری گرایش قشرهای مختلف مردم به خصوص جوانان به مواد مخدر است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها