Portal_background_image

نصراللهی : استان مرکزی آماده برگزاری نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری و رییس ستاد انتخابات گفت: این استان آماده برگزاری همه جانبه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است.

 'ابوالقاسم نصرالهی' روز پنج شنبه در نشست مشترك اعضای ستاد و هیات های بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مركزی افزود: فعالیت ستاد انتخابات استان از خردادماه امسال آغاز و 11 كمیته نیز تشكیل شده است.

وی خاطر نشان كرد: كمیته هماهنگی و اجرایی در ستاد انتخابات استان مركزی به صورت ابتكاری و با بهره گیری از تجربه سال های گذشته فعال شده و بخش 'سایبری' نیز به كمیته اطلاع رسانی افزوده شد.

رییس ستاد انتخابات بیان كرد: هماهنگی لازم و تعامل بسیار نزدیك و مطلوبی بین هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی در این استان وجود دارد و آموزش مجریان، كاربران نام نویسی و اخذ رای، فرمانداران و بخشداران نیز با قوت و قدرت در حال برگزاری است.

نصرالهی خاطر نشان كرد: 24 فرایند از 25 مرحله برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت الكترونیكی برگزار می شود و 10 درصد صندوق های اخذ رای نیز در 12 اسفند ماه آتی بر اساس نظر وزارت كشور با این مهم فعالیت خواهند كرد.

وی اضافه كرد: مردم با حضور در همه عرصه های دفاع از انقلاب اسلامی به ویژه انتخابات به خوبی رسالت و تكلیف خود را انجام داده و می دهند و با خلق حماسه در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دشمن را مایوس خواهند كرد.

رییس هیات بازرسی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مركزی نیز در این جلسه گفت: مردم همواره در همه آزمون های انقلاب اسلامی و انتخابات سربلند و پیروز بوده اند و در 12 اسفند ماه آتی نیز این مهم تكرار خواهد شد.

دكتر 'سعید آقاصادقی' افزود: هیات بازرسی در استان و سایر شهرستان ها تشكیل شده و تعامل مطلوبی بین هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی وجود دارد.

وی اظهار كرد: بازرسان انتخابات مجلس چشم و گوش نظام محسوب می شوند بنابراین حق طرفداری از داوطلبان نمایندگی مجلس را نداشته و باید بی طرفانه مسوولیت خود را انجام دهند.

رییس هیات بازرسی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مركزی ادامه داد: هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی در تلاش هستند تا فضای امن و مورد اطمینانی برای مردم در انتخابات مهیا شود تا ملت در پای صندوق های اخذ رای حضوری گسترده داشته باشند.

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی و مسوول كمیته اطلاع رسانی و سایبری ستاد انتخابات استان مركزی نیز گفت: از سوی این كمیته اخبار و گزارش های مطبوعات، سایت ها و خبرگزاری ها رصد شده و نتایج آن به ستاد ارسال می شود.

'شاهین فرشاد' افزود: همچنین این كمیته ارزیابی خود را از بررسی سایت های دستگاه های اجرایی استان مركزی تهیه و به ستاد ارسال كرده است.

وی، آسیب شناسی تبلیغات، طبقه بندی ارتباطات بین داوطلبان و افكار عمومی، تبیین اطلاع رسانی نوین، تلاش برای مستند سازی اقدامات انجام شده و تعامل با سایر كمیته ها را از دیگر اقدامات كمیته اطلاع رسانی و سایبری ستاد انتخابات عنوان كرد.

مسوول كمیته امنیتی انتظامی ستاد انتخابات گفت: نشست های این كمیته در هر هفته روز های یكشنبه و پنج شنبه برگزار می شود و در زمینه بررسی و احتمال بروز تخلف در فضای سایبری نیز با پلیس فتا هماهنگی لازم شده است.

'شهرام بیدل' ادامه داد: تاكنون این كمیته سه جلسه با 14 مصوبه برگزار كرده است و به خوبی فعالیت های انتخاباتی در حوزه امنیتی رصد می شود.

وی اضافه كرد: نامزدها و رسانه ها فضای انتخابات را در استان به صورت سالم و به دور از تنش حركت دهند تا حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از پیش محقق شود.

مسوول كمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مركزی گفت: در این كمیته در زمینه فضا سازی تبلیغات و برگزاری نشست های تخصصی در زمینه انتخابات در صدا و سیمای استان برنامه ریزی و تصمیم گیری شده است.

'كیوان گودرزی راد' افزود: شعارهای تبلیغات و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای درج در سربرگ های اداری نیز آماده شده است.

وی اضافه كرد: همچنین با هیات های مذهبی، امامان جماعت مساجد، كانون های تبلیغاتی و چاپخانه ها نیز هماهنگی های لازم در خصوص آشنایی از قانون انتخابات انجام شده است.

مسوول كمیته استعلامات و حفاظت فیزیكی ستاد انتخابات استان مركزی نیز گفت: كارگاه آموزشی ویژه مدیران و كاركنان حراست فرمانداری شهرستان های استان با محوریت انتخابات برگزار شده است.

'مسعود رستمیان' افزود: استعلام تائید صلاحیت داوطلبین نیز در زمان مقرر انجام شده و روند برگزاری انتخابات در استان مطلوب است.

مسوول كمیته پشتیبانی ستاد انتخابات استان مركزی گفت: همه نیازهای هیات اجرایی و بارزسی در استان بررسی شده و به لحاظ امكانات مشكلی نداریم.

'داود دولت آبادی' افزود: با حمایت استاندار و معاونان استانداری استان درخواست های شعب اخذ رای و نیازهای عوامل اجرایی به خودروهای مختلف نیز برطرف شده است.

وی اضافه كرد: این كمیته در نشست های مختلف درخواست های شهرستان ها را بررسی كرده و برای رفع آن تمهیدات لازم را در نظر گرفته است.

مسوول كمیته بانوان ستاد انتخابات استان مركزی بیان كرد: این كمیته نشست های متفاوتی را با دانشجویان، خوابگاه های دانشجویی، تشكل های مردم نهاد زنان برگزار كرده است.

'اشرف جواهری' ادامه داد: همچنین این كمیته بانوان نخبه و شاخص استان را شناسایی كرده و در نشست های مختلف از آنان خواسته شده كه قشرهای مختلف را برای حضور گسترده در نهمین دوره انتخابات بیش از پیش آماده كنند.

وی اضافه كرد: همچنین 26 بهمن ماه امسال همایش بزرگ زنان و انتخابات ویژه بانوان استان مركزی در اراك برگزار خواهد شد.

مسوول كمیته جوانان ستاد انتخابات استان مركزی گفت: 81 هزار نوجوان و جوان رای اولی در استان مركزی هستند كه مراسم جشن تكلیف سیاسی رای اولی ها برگزار خواهد شد.

'حمیدرضا پاكپور' افزود: همچنین این كمیته نشست های هماهنگی مختلفی با دستگاه های مربوطه جهت برگزاری برنامه های متنوعی با هدف ایجاد شور و شوق بیشتر جوانان برای حضور گسترده در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار كرده است.

وی اضافه كرد: همچنین این كمیته با حمایت فرمانداران در همه شهرستان های تابعه استان تشكیل و فعال شده است.

مسوول كمیته خبر ستاد انتخابات استان مركزی نیز در ادامه این نشست گفت: از دی ماه سال گذشته تا كنون 900 خبر و گزارش از نامزدهای احتمالی، داوطلبین ثبت نام كننده و طرفداران آنان جمع آوری شده است.

'داود آذری' افزود: همچنین بررسی 180 سایت استانی و محلی در مورد انتخابات به صورت روزانه انجام شده و نتایج آن به ستاد ارسال می شود.

وی اضافه كرد: همچنین طی این مدت سه بولتن خبری و تحلیلی تهیه شده و همچنین جلسه های هم اندیشی فرمانداران شهرستان های تابعه و با استان های همدان، قم و لرستان ویژه انتخابات برگزار شده است.

مسوول كمیته خبری ستاد انتخابات استانداری استان مركزی اظهار كرد: نماینده ستاد انتخابات كشور طی بازدید از بخش های مختلف رضایت مندی خود را از روند برگزاری انتخابات در استان مركزی به وزارت كشور اعلام كرد.

نماینده كمیته فناوری ستاد انتخابات استان مركزی نیز گفت: خطوط جدید مخابراتی در حوزه های انتخابیه نصب شده است.

سید 'مجتبی آل یاسین' افزود: آنتی ویروس های جدید نیز تهیه شده كه در آینده ای نزدیك به فرمانداران تحویل خواهد شد.

وی اضافه كرد: تجهیزات 'آی تی' در محل شعب اخذ رای نصب شده و آزمایش های لازم نیز انجام شده است
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها