Portal_background_image

نصراللهي: همكاری مردم و مسوولان برای محافظت از آثار تاریخی ضروری است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: مراقبت از آثار تاریخی و فرهنگی وظیفه مردم و مسوولان است و برای تحقق آن باید همكاری خوبی بین آنان وجود داشته باشد.

'ابوالقاسم نصرالهی' روز سه شنبه در جریان بازدید از فعالیتهای ستاد تسهیلات نوروزی در اراك افزود: زمینه معرفی پیشینه فرهنگی استان مركزی به منظور جذب گردشگران باید بیش از پیش فراهم شود.

وی گفت: استان مركزی با توجه به پیشینه قوی فرهنگی و هنرمندان ماهر آن، آثار تاریخی بسیاری را در اختیار دارد كه باید ضمن تقویت شرایط حفظ و نگهداری این آثار، به مردم سراسر كشور معرفی شوند.

وی ادامه داد: حفظ و نمایش آثار سنتی در بین ملت های مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این مهم در ایران نیز با توجه به قدمت چند هزار ساله آن، اهمیت زیادی دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه كرد: اگرچه قدمت استان مركزی در مقایسه با برخی استان های كشور كمتر است اما آثار تاریخی موجود در این استان بسیار زیاد است.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی نیز گفت: امسال مدت زمان اقامت مسافران دراستان مركزی افزایش داشته است.

'مجتبی رضوانی' افزود: تبدیل شدن استان مركزی به مقصد گردشگری كشور از جمله اهداف اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان است.

وی ادامه داد: اتمام پروژه های نیمه تمام در حوزه گردشگری مانند بخشی از فاز رودشور زرندیه، غار نراق، ساماندهی آبگرم محلات و بهبود دره گردو و را اندازی دو هتل در اراك كمك خوبی به افزایش مدت اقامت گردشگران استان مركزی می كند.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مركزی اظهار كرد: برای بهبود وضعیت اماكن تاریخی راه اندازی هیات امنای بازارو سراها در دستوركار قرار دارد.

رضوانی گفت: اضافه كردن برخی كاربری ها در حوزه گردشگری در حوزه بازار اراك و تقویت موزه ها و ایجاد مجموعه های پذیرایی به جذب بازدید كنندگان كمك شایانی می كند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها