Portal_background_image

نصراللهي: نكوداشت مساجد موجب تقویت ارتباط جوانان با امور دینی می شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: نكوداشت و توجه به تامین نیازهای مساجد موجب تقویت ارتباط جوانان با امور دینی و قرآنی می شود.

ابوالقاسم نصرالهی' عصر شنبه  افزود: دهه آخر ماه شعبان المعظم به عنوان نكوداشت و غبارروبی مساجد نامگذاری شده كه این مهم نشانگر جایگاه بالا و والای مسجد در دین اسلام است.

وی بیان كرد: با توجه به اینكه در ماه مبارك رمضان حضور قشرهای مختلف مردم در مساجد بسیار پررنگ تر از سایر ماه ها است باید این اماكن مقدس به لحاظ سخت و نرم افزاری آماده پذیرایی از روزه داران شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خاطر نشان كرد: مساجد به عنوان پایگاه مستحكم انسان‌سازی و هدایت جوانان در مسیر دین مبین اسلام نقش بسزایی دارد بنابراین باید فضای این اماكن الهی به گونه ای آراسته باشد تا جوانان را به حضور ترغیب كند.

نصرالهی ادامه داد: قرآن كریم از پاكیزگی مساجد به نیكی یاد می كند و خادمان، هیات امنا و متولیان امور مساجد باید برای نهادینه شدن فرهنگ بهداشت عمومی و نكوداشت این اماكن الهی بیش از پیش تلاش كنند.

وی اظهار كرد: مساجد بهترین پایگاه های مبارزه با جنگ نرم دشمنان هستند و باید ظرفیت های مهم مساجد برای مقابله توطئه های فرهنگی دشمنان در جامعه نهادینه شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار تاكید كرد: بستر و فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه، در راستای احیای نقش و جایگاه مساجد، مهم ترین هدف برگزاری آیین های دهه نكوداشت مساجد است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها