Portal_background_image

نصراللهي: طرح مسکن مهر اقدامی کلیدی در زمینه تسهیل ازدواج جوانان است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: طرح ساخت مسکن مهر توسط دولت عدالت محور اقدامی کلیدی در زمینه تسهیل ازدواج جوانان است.

ˈابوالقاسم نصراللهیˈ روز پنج شنبه در نشست اعضای ستاد ساماندهی امور جوانان استان مرکزی در اراک با محوریت برنامه ریزی هفته ازدواج افزود: همچنین افزایش نرخ تسهیلات پرداختی به ازدواج جوانان نیز اقدامی سودمند برای ترویج این سنت حسنه و سیره نبوی است.

وی بیان کرد: ازدواج در دین مبین اسلام از جایگاه بالا و والایی برخوردار است و به همین خاطر باید مسوولان برای تسهیل ازدواج بیش از پیش تلاش کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه کرد: فرهنگ سازی در زمینه ترویج ازدواج آسان، به هنگام و آگاهانه امری لازم و ضروری است که باید برای این مهم مراکز علمی، دینی، فرهنگی، تبلیغی و رسانه ها بیش از پیش برنامه ریزی کنند.

نصراللهی خاطر نشان کرد: ازدواج به هنگام جوانان میل به فرزند آوری را در آنان افزایش داده و مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه افزایش جمعیت و سرمایه انسانی کشور محقق خواهد شد.

وی اظهار کرد: ارائه مشاوره های سودمند و دینی و آموزش همه جانبه جوانان برای تشکیل خانواده و ازدواج های پایدار از وظایف مهم و اصلی مسوولان است تا بتوان بنیان خانواده را بیش از پیش متسحکم کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار در ادامه این نشست گفت: قانون های بسیار خوبی در زمینه حمایت از جوانان به خصوص برای ازدواج به تصویب رسیده که باید مورد توجه بیشتر دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

ˈغلامرضا فتح آبادیˈ افزود: هفته ازدواج از 26 مهر تا دوم آبان به مناسبت سالروز با سعادت ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا(س) نامگذاری شده است.

وی بیان کرد: این هفته فرصت مناسبی برای تبیین ازدواج آسان و پایدار است که باید از آن با همکاری و هماهنگی بیشتری استفاده کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استاندار اضافه کرد: با هدف کاهش طلاق در استان مرکزی و به خصوص شهر اراک برنامه های خوب و مطلوبی توسط استانداری این استان آغاز شده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها