Portal_background_image

نصراللهي تاكيد كرد: برنامه‌های سالروز ارتحال امام خمینی(ره) با شکوه برگزار شود

معاون سياسي و امنيتي استاندار گفت:‌برنامه های سالروز ارتحال امام خمینی(ره) باید در شان ایشان، بزرگ و باشکوه برگزار شود.

 ابوالقاسم نصراللهی، در نشست کمیته ستاد ارتحال امام خمینی(ره) كه عصر دوشنبه در محل استانداري برگزار شد، با بیان اینکه اجرای برنامه‌ها سالروز ارتحال امام خمینی (ره) باید در شأن ایشان، بزرگ و با شکوه برگزار شود، افزود: به پاس تجلیل و تکریم از شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مراسمی در دو بخش از جمله در مرقد حضرت امام خمینی(ره) و همچنین در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها در سالروز ارتحال ایشان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه عمده برنامه‌های این روز متمرکز در مرقد امام راحل و بیت قدیمی ایشان در خمین برگزار می شود افزود: جلسه شورای اداری و سایر نهادها مانند سال‌های گذشته در روز 14 خرداد تشکیل می‌شود.

نصراللهی از اعزام هزار نفر از اعضای کانون مساجد استان برای برگزاری مراسم صبح روز 14 خرداد در بیت امام راحل در خمین با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد و برگزاری مراسم شب شعر در شامگاه روز 15 خرداد را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار افزود: در سال ‌جاری برای اولین بار به‌همت اداره ورزش و امور جوانان استان 200 نفر از نخبگان ورزشکار، جامعه روحانیت و معلمان برگزیده از سراسر کشور در قالب گروهی تحت عنوان مبشران صبح به منظور تبیین شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در 14 خرداد از بیت امام راحل در خمین بازدید خواهند کرد.

وی گفت: مبشران صبح در صبح روز 13 خرداد از سایت هسته‌ای شهرستان خنداب بازدید می‌کنند و سپس عصر همان روز به ساروق اعزام می‌شوند و در صبح 14 خرداد از بیت حضرت امام در خمین بازدید به عمل آورده و عصر همان روز در حوزه علمیه امام خمینی(ره) در اراک حضور خواهند یافت.

وی از برگزاری مراسمی در حوزه علمیه حضرت امام خمینی(ره) در شهرستان اراک در عصر روز سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) خبر داد و افزود: گلباران گلزار شهدا به صورت نمادین توسط در عصر روز 14 خرداد و استقبال خادمین آستان امامزاده محمد عابد(ع) اراک با پوشش خادمین امام رضا(ع) از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است برنامه‌های این ایام با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه، بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره ورزش و امور جوانان، شهرداری، سپاه روح الله و سپاه ناحیه، صدا و سیمای استان مرکزی و سایر نهادها اجرا خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها