Portal_background_image

نصراللهي: اعمال حج و زيارت پلكان سير و صعود معنوي است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: اعمال حج و زیارت پلكان سیر و صعود معنوی و قرب الی الله است.

' ابوالقاسم نصراللهی'   عصر یكشنبه در مراسم معارفه مدیر جدید حج و زیارت استان مركزی  افزود: معنویت و عرفان حج هیچ منافاتی با مسایل سیاسی و اجتماعی ندارد و تكمیل كننده آن است.

وی ادامه داد: یكی از عوامل مهم در بیداری اسلامی در منطقه متاثر از مناسك حج است زیرا در اجرای این مهم بسیاری از مطالب ضروری در اجتماعی عظیم به گوش مسلمین می رسد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خاطر نشان كرد: بر اساس تاكیدات امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری مناسك حج نماد قدرت جهان اسلام است بنابراین هرسال باید باشكوه تر از سال گذشته برگزار شود.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: جایگاه امور زیارتی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ممتاز است و این جایگاه درهیچ یك از كشورهای اسلامی دیگر در این حد وجود ندارد.

'علی لیالی'  افزود: سازمان حج و زیارت كشور از دیدگاه مقامات سعودی نیز در ارایه خدمات به زایران بیت الله الحرام پیشتاز است.

وی افزود: این سازمان دینی است و حضور افراد دین دار در این نهاد یكی از سرمایه های بزرگ كشور محسوب می شود.

رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: سال گذشته 800 هزار زایر عمره گذار به خانه خدا مشرف شدند كه این آمار در مقایسه یا دیگر كشورهای اسلامی بی نظیر است.

لیالی تاكید كرد: ارایه خدمات در شان زایران در كشورهای اسلامی یكی از نشانه های كارآمدی این كشورها محسوب می شود.

وی عنوان كرد: بعد از انقلاب اسلامی تشكیل شورای حج و زیارت جزو اولین انتصابات از سوی امام خمینی(ره) بود و امروز نیز سازمان تحت نظارت رهبرمعظم انقلاب اسلامی، رییس جمهور ووزیر فرهنگ و ارشاد در حال ارایه خدمات شایسته به مردم است.

مدیر جدید حج و زیارت استان مركزی نیز در ادامه این مراسم گفت: با تمام توان به ارایه خدمات در شان زایران این استان تلاش خواهیم كرد.

'خلیل دل پاك' ادامه داد: زایرمداری و زایرمحوری از اصول مهم كاری در حج و زیارت است و باید تمام تلاش ها در این زمینه متمركز شود.

در این مراسم از ' ابوالقاسم مسافر ' مدیر قبلی حج و زیارت استان مركزی تقدیر شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها