Portal_background_image

نصراللهي:سیادت ایران بر خلیج فارس قدمتی به طول تاریخ دارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: سیادت ایران بر خلیج فارس قدمتی به طول تاریخ دارد و قوم عرب نیز این مهم را به كرات در مكتوبات و نوشته های خود به نام بحر الفارسی و خلیج الفارسی آورده است.

'ابوالقاسم نصرالهی' عصر یكشنبه در همایش خلیج فارس در دانشگاه پیام نور اراك افزود: ملت ایران خلیج فارس را یك میراث فرهنگی و تاریخی می داند و برای زنده نگه داشتن نام آن روز دهم اردیبهشت را روز ملی خلیج فارس نامید.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر كشورهای عرب حاشیه خلیج فارس و در صدر آنها كشور عربستان تلاش فراوانی در تحریف نام خلیج فارس داشته‌اند تا از این تغییر نام،اعتباری برای خود بیافرینند، اما ملت ایران ثابت كرده اند هر جا كه مسایل كلان و منافع ملی مطرح باشد، همه یكپارچه پاسخ محكمی به یاوه گویان خواهند داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه كرد: انقلاب اسلامی به رغم میل باطنی استكبار و دشمنان قسم خورده ایران با یك آهنگ ویژه ای در گوشه ای از جهان محقق شد و این چیزی جز تحقق وعده های الهی در قرآن نبوده است.

نصرالهی تصریح كرد: دشمنان در بدو تاسیس جمهوری اسلامی با به راه انداختن جنگ تحمیلی قصد داشتند، انقلاب نوپای ایران را در نطفه خفه كنند و این درحالی بود كه تمامی قومیتها و قشرهای مختلف ایران با نگاهی ملی و انگیزه قرآنی در عرصه دفاع حضوری جهادی پیدا كردند.

وی گفت: تغییر نام خلیج فارس نقشه شوم دشمنان و مانند دیگر فتنه های استكبار برعلیه ایران است كه مردم نیز با صلابت و اقتدار پای ارزشهای خود ایستاده اند و از خواسته به حق خود نمی گذرند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اضافه كرد: امروز ایران با نگاه مثبت به نعمت خدادادی انرژی هسته ای برای خدمت به انسانهای نیازمند در این عرصه قدم گذاشته است و هر روز نیز موفقیتهای جدیدی در این عرصه كسب می كند.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور اراك نیز در این نشست در خصوص موقعیت جغرافیایی خلیج فارس مطالبی عنوان كرد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها