Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست هماهنگي برقراري اورژانس هوايي در استان برگزار شد

آقازده استاندار مرکزی در نشست هماهنگی برقراری اورژانس هوایی در استان که در محل فرودگاه اراک برگزار شد ، گفت: با توجه به ویژگی صنعتی بودن استان و همچنین قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق کشور و آمار تصادفات ، استقرار اورژانس هوایی در استان امری ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی علاوه بر صنعتی بودن در مسیر کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق کشور است و محور سلفچگان نیز یک محور بین المللی قلمداد می شود که شاهد تصادفات زیادی است و این امر نیازمند تقویت زیرساخت ها و تجهیزات به روز در حوزه خدمات پیش بیمارستانی و اورژانسی است.

وی بیان کرد: استان مرکزی  و استان های هم جوار جمعیتی بیش از 3 میلیون نفر را شامل می شوند که این امر نیز گواه دیگری است که باید این استان دارای تجهیزات اورژانس هوایی شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: استقرار اورژانس هوایی به عنوان یکی از نیازهای اساسی در خدمات پیش بیمارستانی بعنوان یکی از مطالبات مهم استان مرکزی در سفر وزیر بهداشت و درمان به این استان  مطرح شد که با دستور مساعد وزیربهداشت، پیگیری های استانداری ، نمایندگان مجلس و دانشگاه علوم پزشکی شاهد استقرار این اورژانس در استان هستیم.

آقازاده بیان کرد: مکان های پد بالگرد ( محل نشست و برخاست بالگرد)  شناسایی و ارائه خواهد شد و در هر شهرستان نیز باید نسبت به جانمایی پد بالگرد اقدام شود .

وی بیان کرد: آشیانه بالگرد اورژانس هوایی در بیمارستان امیرالمومنین اراک احداث خواهد شد و تا آن زمان این بالگرد در فرودگاه اراک مستقر  می شود.

گفتنی است در این نشست درخصوص تامین سوخت بالگرد، محل اسکان گروه پرواز و پزشکی ، تامین امنیت پروازهای بالگرد، پیش بینی تمهیدات لازم درخصوص پروازدر ساعات غیر اداری و... بحث و گفتگو شد و تصمیماتی اتخاذ گردید.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها