Portal_background_image

نشست معاون سياسي استاندار با فرمانداران شهرستان هاي تابعه استان برگزار شد

با حضور حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نشست مشترک فرمانداران شهرستانهای تابعه استان در محل استانداری برگزار شد.

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به رویدادهای سیاسی و اجتماعی در سطح ملی و همچنین استانی ، اظهار کرد:  اطلاع رسانی اقدامات و عملکرد دولت در شهرستانها  امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی  تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر آسیب های اجتماعی در فرمانداریها و استفاده از ظرفیت مشاوران و همچنین برگزاری منظم جلسات کارگروه  امور اجتماعی و فرهنگی شهرستان باید در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی ابراز کرد: در جهت کاهش پنج آسیب اجتماعی  مورد تاکید مقام معظم رهبر ی در شهرستان ها باید اقدامات  شاخصی صورت بگیرد و  برنامه های بلند مدت و کوتاه مدتی که فرمانداران در این حوزه به کار گرفته اند مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بیان کرد: بهره گیری  از ظرفیت دانشگاهها و نقطه نظرات اساتید و نخبگان دانشگاهی  راهبردی موثر در  جهت کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی است.

 حقیقی  استفاده از تمامی ظرفیت شهرستان همچون علماء و روحانیون منطقه ، ائمه جمعه و جماعات، شوراهای اسلامی شهر و روستا ، دهیاریها و دستگاههای اجرایی را نیز در کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست .

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی  تلاش در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را تکلیف مهم فرمانداران دانست و  گفت: در شرایط عمومی مثلث توسعه  اقتصاد مقاومتی که شامل تعامل و هماهنگی با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ،ائمه جمعه و فرماندران در شهرستان می باشد باید مورد توجه قرار گیرد .

حقیقی تصریح کرد: فرمانداران با تشکیل گروههای تخصصی  بر چگونگی هزینه کرد تسهیلات نظارت داشته باشند تا امکان فعالیت و تولید از تولیدکنندگان و سرمایه گذاران واقعی سلب نشود.

وی افزود: فرمانداران می بایست اقدامات اجرایی مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی را پیگیری نمایند و با بررسی مشکلات فضای کسب و کار امنیت لازم وآسودگی خاطر سرمایه گذار را  فراهم کنند.

وی گفت : تکریم مردم به عنوان مصداق امربه معروف باید مورد  توجه فرمانداران به عنوان مسئولین دولت و خدمات گزار مردم در اولویت قرار گیرد و تنها به بحث ملاقات عمومی محدود نشود  و وعده ها عمل و ملاقات ها مثمر ثمر باشد .

حقیقی با تاکید بر تعامل مدیران با رسانه ها، گفت: باید پاسخگوی  مناسب به رسانه ها باشیم و مدیری که از پاسخگویی فرار کند جوهره مدیریت ندارد و رسانه ها نیز قطعا با انتقاد سازنده و رعایت صلاح ملی  یاری گر مسئولین خواهند بود .

وی  اظهار داشت: ایجاد وفاق و همدلی بین احزاب ، گرو ها ، نهادها و .. برای ایجاد نشاط سیاسی در جهت  پیشبرد اهداف نظام و دولت باید مورد توجه فرمانداران قرار گیرد .

معاون استاندار با اشاره به اینکه بهبود شاخص های امنیتی رکن توسعه اقتصادی است، تصریح کرد : این استان در زمینه امنیت در برخی از شاخص ها دارای رتبه خوبی در سطح کشور است و در بعضی شاخص ها نیاز به تلاش در جهت  بهبود و ارتقا آن می باشد که در این زمینه  مشارکت مردمی نیز موثر است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی  گفت: دولت دوازدهم اعتقاد ویژه ای به جوانان و بانوان دارد که فرمانداران می بایست در امور اجرائی و مدیریتی شهرستان از این ظرفیت  جوانان و بانوان استفاده نمایند و جوانان باید احساس هویت کرده و از اینکه در جامعه حضور دارند به خود ببالند و این ممکن نیست مگر اینکه از سوی مسئولین دیده شوند و ایده ها ، طرح ها و حتی نظرات و دیدگاه های آنان مورد توجه قرار گیرد.

حقیقی با تاکید بر عمل گرایی فرمانداران، عنوان کرد: باید اقدامات فرمانداران بصورت عینی و محسوس قابل رؤیت باشد و عملگرایی با اجرای مصوبات ملاک ارزیابی قرار دارد که بصورت شفاف در بازدید های بعمل آمده و بررسی گزارش عملکرد فرمانداران  به آن پرداخته خواهد شد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی مدون جهت بازدید از فرمانداری ها و وضعیت شهرستان ها در حوزه های سیاسی ،امنیتی و اجتماعی در دستو کار قرار دارد که از هفته آینده ضمن بازدید نسبت به بررسی عملکرد فرمانداران در حوزه های مربوطه اقدام لازم صورت می پذیرد .

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها