Portal_background_image

نشست مشترک شورای هماهنگی روابط عمومی با رسانه های استان برگزار شد

نشست مشترک شورای هماهنگی روابط عمومی ها با رسانه های استان به ریاست مدیر کل روابط عمومی استانداری در محل استانداری  برگزار شد.

مصطفی عرب مدیر کل روابط عمومی و دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان اظهار کرد: همگرایی و ارتباط  هدفمند و دو سویه روابط عمومی  ها بعنوان مرجع اطلاع رسانی یک دستگاه با رسانه ها امری ضروری است که ایجاد میز مشترک کاری به تحقق این مهم کمک می کند.

مدیرکل روابط عمومی بر رعایت عدالت در توزیع آگهی بین مطبوعات استان تاکید کرد و گفت: در این زمینه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باید ورود پیدا کرده و وظایف خود را به انجام برساند.

وی بیان کرد: تشکیل خانه مطبوعات نقش مهمی در حل مشکلات رسانه ها و روابط عمومی ها  و بهره گیری از ظرفیت رسانه ای استان دارد.

مدیر کل روابط عمومی استانداری با اشاره به تشکیل کمیسیون رسانه ای شورای تامین استان، تصریح کرد: اطلاع رسانی سریع  و دقیق اخبار در زمان وقوع حوادث و اتفاقات غیر مترقبه از اهمیت بسیاری برخوردار است و مانع از ایجاد شایعات می گردد که  تشکیل این کمیسیون به امر اطلاع رسانی در بروز حوادثی که جنبه ملی دارند کمک می کند.

دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی های استان بیان کرد: خبرگزاری ها  با بدنه صنعت استان تعامل و ارتباط خوبی دارند و باید تلاش شود تا از قابلیت های رسانه ای در برجسته سازی توانمندی حوزه صنعت و سایر بخش ها بیشتر استفاده شود.

مدیر کل روابط عمومی استانداری بر رعایت اخلاق حرفه ای در امر اطلاع رسانی تاکید کرد و گفت: برخوردهای غیر حرفه ای از سوی رسانه ها در امر اطلاع رسانی اخلال ایجاد می کند که در این راستا  آموزش  رسانه ها  باید مورد توجه قرار گیرد.

مصطفی عرب تصریح کرد: مطبوعات و رسانه های استان با انتقاد های سازنده می توانند زمینه رشد و توسعه را فراهم کنند و  روابط عمومی ها باید از نقد منصفانه استفاده کنند.

دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری به محدودیتهای برخی دستگاههای اجرایی در امر اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود: محدودیت های موجود در این دستگاهها بطور سیستماتیک و ملی است که باید راهکاری اتخاذ گردد تا بتوان از ظرفیت رسانه در این دستگاهها که از حوزه های تصمیم گیر و تصمیم ساز استان به شمار می روند نیز استفاده شود.

مدیر کل روابط عمومی استانداری درخصوص اجرای طرح تعاونی مطبوعات درخصوص رایگان یا نیم بهاء نمودن مطبوعات، اظهار کرد: اجرای این طرح از راههای ارتقای مشارکت اجتماعی و فرهنگی در استان و کشور است و به توسعه فرهنگی کمک می کند.

مصطفی عرب تصریح کرد: با اجرای طرح اشتراک نشریات در استان شهروندان می‌توانند نشریه‌ مورد علاقه‌ی خود را رایگان دریافت کنند  و هر شهروند می‌تواند تا پنج عنوان نشریه را مشترک شود.

وی اظهار کرد: هدف اصلی این طرح، ارتقای سطح دانش عمومی و تخصصی جامعه و گسترش فرهنگ مطالعه و مطبوعه ‌خوانی در کشور و  استان و همچنین حمایت هوشمند از سازمان و بدنه‌ اجرایی مطبوعات است.

وی بیان کرد: ارسال لیست نشریات همراه با دوره اشتراک و زمینه کاری آنها به دستگاههای اجرایی می تواند زمینه آشنایی و استقبال خانواده ها از این طرح را فراهم آورد .

گفتنی است در این نشست حضور نمایندگانی از رسانه های استان در جلسات هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، ارائه اخبار تحلیلی از سوی مطبوعات،رعایت عدالت در توزیع آگهی بین نشریات، تشکیل اتاق فکر رسانه ای برای اطلاع رسانی سریع در زمان وقوع حوادث، استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی در امر اطلاع رسانی و در نظر گرفتن سازوکارهای مناسبی برای آن، حمایت از نشریات محلی با خرید از سوی دستگاههای اجرایی، عدم امکان ارائه آگهی مناقصه و مزایده دستگاههای اجرایی به نشریات محلی از جمله مواردی بود که توسط اعضای هیئت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، رئیس خبرگزاری ایرنای مرکز استان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده مدیر مسئول هفته نامه نامه امیر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

 یادآور می گردد برای برقراری تعامل و همگرایی و بررسی و حل مسائل و مشکلات رسانه ها و روابط عمومی ها  برگزاری نشست و  میزگرد های تخصصی با حضور صاحب نظران رسانه و عرصه روابط عمومی  در دستور کار قرار گرفته است  که اولین میزگرد تخصصی رسانه و روابط عمومی در خبرگزاری ایرنای استان برگزار شد و تشکیل میز کاری مشترک بین رسانه ها و روابط عمومی ها مورد تاکید قرار گرفت و  ادامه بررسی نحوه تشکیل این میز کاری و بررسی نحوه اجرای طرح تعاونی مطبوعات درخصوص رایگان یا نیم بهاء نمودن مطبوعات برای دستگاهها در این نشست  مورد بررسی قرار گرفت. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها