Portal_background_image

با حضور استاندار؛ نشست كارگروه ساماندهي اراضي ضلع جنوبي دانشگاه اراك برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه ساماندهی اراضی ضلع جنوبی دانشگاه اراک، گفت: تعیین تکلیف اراضی دانشگاه با تشکیل کارگروه تخصصی و فنی با مسئولیت مدیر کل دفتر فنی استانداری مورد بررسی قرار گیرد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد : کارگروه فنی و تخصصی  با مسئولیت مدیر کل دفتر فنی استانداری و با حضور نمایندگان دانشگاه اراک، راه و شهرسازی و نماینده 28 هکتار اراضی مربوط به مشاغل مزاحم تشکیل شود تا بتوانیم ظرف دو تا سه هفته آینده  برای تعیین تکلیف این اراضی به فرمول اجرائی دست یابیم .

استاندار مرکزی گفت: علاوه بر تعیین تکلیف این اراضی باید مشاغل مزاحمی که در مقابل دانشگاه قرار دارند نیز ساماندهی شوند.

استاندار مرکزی گفت: ساخت و ساز در 90 هکتار دانشگاه اراک به اتمام رسیده است و کار مطالعاتی عرصه 100 هکتار زمین باقی مانده این دانشگاه نیز به پایان رسیده و با تامین اعتبار عملیات اجرایی آن کلید می خورد.

آقازاده افزود: دانشگاه اراک با جانمایی مناسب، امکانات ساختمانی با کاربری های علمی و فرهنگی و با طراحی خوب توانسته موفقیت های اثربخشی در حوزه علمی استان داشته باشد.

وی اظهار داشت: پیگیری زیادی در سال های اخیر برای تعیین تکلیف زمین این دانشگاه انجام شده که باید با همکاری دستگاه های متولی به نتایج قطعی برسد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی در این نشست گفت: 28 هکتار اراضی مقابل دانشگاه باید با همکاری شهرداری ساماندهی بشود.

 نوازنی افزود: ساخت و ساز در دانشگاه اراک در بخشی از طرح جامع اجرا شده که فاقد سند مالکیت است و این مرکز آموزش عالی برای انجام فعالیت های اجرایی نیازمند سند مالکیت است.

وی اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی، گرفتن سند مالکیت را در دستور کار خود قرار دهد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها