Portal_background_image

با حضور معاون سياسي استاندار نشست كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي استان برگزار شد

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی در نشست کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان، گفت: 53 طرح بهداشتی و درمانی این استان در طول هشت ماه گذشته به همت دولت تدبیر و امید به ثمر نشسته است.

حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد:در این مدت عملیات اجرایی 108 طرح بهداشتی و درمانی در این استان با پیش بینی اعتبار 400 میلیارد ریال آغاز شده که 33 طرح آن با حضور وزیر بهداشت و درمان و 20 طرح با حضور معاونان وزارت بهداشت و درمان به بهره برداری رسیده است و ما بقی نیز در روزهای آینده به بهره برداری می رسد.

وی بیان کرد: مقرر شده 35 درصد از اعتبار پیش بینی شده برای 108 طرح توسط استانداری، 15 درصد توسط خیران و 50 درصد توسط دانشگاه علوم پزشکی اراک تامین شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  ادامه داد: از زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بحث بهداشت و درمان در این استان با توفیقات چشمگیری همراه بوده و در این مدت طرح های زیادی که چندین سال بلاتکلیف مانده بودند، به نتیجه رسیده است.

حسن بیگی اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان ولی عصر (عج) اراک پس از سال ها توقف با همت و تلاش دولت تدبیر و امید از سر گرفته شد و هم اکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: در طول چهار سال گذشته کلینیک های تخصصی و درمانی مختلفی در شهرستان های این استان ایجاد شده و که همه این تلاش ها و اقدام ها موجب ارتقای سطح بهداشت و درمان مردم شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  افزود: مقرر شده یک بیمارستان 617 تخت خوابی نیز در این استان با مشارکت کشور کره در اراک ایجاد شود که در این راستا 12 هکتار زمین به دانشگاه علوم پزشکی اراک در پشت پارک شهید باهنر اراک در مسیر جاده قدیم خمین واگذار شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

گفتنی است در این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز سخنانی را بیان کرد، حل مشکلات کشتارگاه های استان مرکزی تا یک ماه آینده و تشکیل کمیته ای برای تعیین تکلیف و ساماندهی مراکز طب سنتی از مهمترین مصوبات این نشست بود.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها